hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  23 Ağustos Hangi Burç? 23 Ağustos Tarihinde Doğanların Burcu Ve Ortak Özellikleri...

  23 Ağustos Hangi Burç 23 Ağustos Tarihinde Doğanların Burcu Ve Ortak Özellikleri...
  expand

  23 ağustos doğum günü olan kişiler aslan burcu olur. Aslan burçlarının yönetici gezegenleri güneş olarak karşımıza çıkar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  23 Ağustos Hangi Burç?

  Ağustos ayında doğanlar hangi burca mensup olduklarını ve hangi burcun özelliklerini taşıdıklarını merak ederler. Ağustos ayının 1 ve 23 günleri arasında doğanlar aslan burcu olur. Bu tarihten sonra ise aslan burcundan sonra gelen başak burcu gelir.

  Aslan burcunun yönetici gezegeni güneş gezegenidir ve ateş grubuna mensuptur. Aslanlar lider olmaları ve sorumluluk alma duygularının gelişmiş olmasıyla bilinirler.

  23 Ağustos Tarihinde Doğanların Burcu ve Ortak Özellikleri...

  23 ağustos gününde doğanlar aslan burcu olurlar. Sempatik ve duyarlı bir kişiliği olan aslanlar her yerde kendilerini belli eden insanlardır. Çekici ve güzel bir görünüşe sahip olmaları onların her ortamda dikkat çekmelerini sağlar. Sorumluluk almayı seven aslanlar hem kendi sorumluluklarını hem de çevresindeki insanların sorumluluklarını almak isterler.

  Maddiyata önem verdikleri için sürekli çalışırlar ve kendilerine yetmek isterler. Aslanlar sevmeyi ve sevilmeyi seven burçlar oldukları için hayatlarında çok insan vardır ve her zaman partnerleri olur. Aşık olmayı seven aslanlar ilgi görmeyi ve şımartılmayı da severler.

  23 Ağustos Yükseleni Nedir?

  Yükselen burç doğum günü ve doğum saati ile hesaplanmaktadır. 23 ağustos gününün yükselen özelliklerine bakıldığında insanlarla ilişkilerinin çok iyi olduğu söylenebilir. Emir almayı sevmezler ve genelde emir vermeyi tercih ederler.

  Hep mutlu olmak için çalışırlar ve bunun için de çevresindeki herkesi mutlu etmek isterler. Gösteriş en sevdikleri şeydir ve ekonomik olarak da yeterli olmak isterler. Lüks bir hayat yaşamak isteyen aslan para kazanmak için çalışır ve parasını da harcar.

  23 Ağustosta Gerçekleşen Olaylar Nelerdir?

  1514 senesinde Çaldıran savaşı olmuş ve Yavuz Sultan Selim ve ordusu Şah İsmail ve ordusunu yenmiştir.

  1305 senesinde İskoçyalı şövalye William Wallace İngiltere kralının emriyle idam ettirilmiştir.

  Napolyon Mısır ülkesinden ayrılmıştır.

  1. dünya savaşı kapsamında Bulgaristan Sırp ordusunu yenmiştir.

  1921 senesinde Sakarya meydana savaşı başlamıştır.

  Hong Kong İngiltere ülkesinin hakimiyetine bırakılmıştır.

  Prusya ve Avusturya arasındaki savaş Prag antlaşması ile bitmiştir.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow