hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  24 Nisan Hangi Burç? 24 Nisan Tarihinde Doğanların Burcu Ve Ortak Özellikleri...

  24 Nisan Hangi Burç 24 Nisan Tarihinde Doğanların Burcu Ve Ortak Özellikleri...
  expand

  Burçlar astrolojide insanın karakteristik özellikleri hakkında bilgi veren gökyüzü sembolleridir. Toplamda 12 tane burç bulunmaktadır. Kişilerin doğum tarihlerine göre belirlenen burçlar astroloji severler tarafından büyük dikkatle takip edilmekte ve araştırılmaktadır. Nisan ayında dünyaya gelen kişiler koç burcu ve boğa burcu olmak üzere iki farklı burca sahiptir. 24 Nisan tarihinde doğan kişilerin hangi burç olduğu merak edilmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  24 Nisan Hangi Burç?

  24 Nisan tarihinde dünyaya gelen kişiler boğa burcu kişilerdir. Boğa burcu 21 Nisan – 21 Mayıs arasındaki tarihlerde doğan kişilerin burcudur. Dolayısıyla 24 Nisan tarihinde doğan kişilerin burcu da boğa olmaktadır.

  Boğa Burcu Genel Özellikleri Nelerdir?

  Burç Grup: Toprak, negatif, sabit, dişi

  Uğurlu Renkleri: Açık mavi, Ateş pembe, eflatun

  Yönetici Gezegeni: Venüs

  Uğurlu Taşı: Elmas

  Şanslı Gün: Cuma

  Şanslı Sayı: 6

  Zıt Burç: Akrep

  Uğurlu Taş: Zümrüt

  Metal: Bakır

  Uğurlu Çiçekler: Pembe karanfil, pembe gül, menekşe

  24 Nisan Tarihinde Doğanların Burcu ve Ortak Özellikleri...

  Boğa burcu kişiler genellikle esmer ve kısa boylu kişilerdir. Sağlam bir omurga yapısına sahiptirler. Bakışları sıcak ve çekicidir. Boğa burcu kadınlarının saçları dolgun ve kıvırcık olabilir. 24 Nisan tarihinde doğan boğa burcu kişilerin olumlu özellikleri arasında sadık, kararlı ve güvenilir olmaları, sakin, huzur verici karakterleri, tutumlu, pratik ve zevk sahibi olmaları bulunmaktadır.

  Bu özelliklerin abartıldığı durumlarda ortaya çıkan olumsuz özellikleri ise inatçı, duygusal, sabit, zevklerine fazla düşkün, cimri ve tembel olmaları ön plana çıkmaktadır. Boğa burcu insanları dikkatlice hedefine doğru ilerleyen kişiler olmalarının yanında aşırı maddecilikleri ile de bilinirler. Onların yaşam mottosu sahip olmaktır. Boğa burcu kişiler oldukça güvenilir kişilerdir. İnsanlara yardım etmeyi severler ve sıcakkanlıdırlar.

  Güven duygusu onlar için çok önemlidir bu nedenle risk almaktan korkarlar. Çok sabırlıdırlar. Bazen bu sabırları taşı çatlatacak derecede olabilir. Boğa burcu rahatına çok düşkündür ve parayı sever. Boğa burcu insanı parayı rahata ve lükse kavuşmak için bir araç olarak görür. Para kazanma konusunda da oldukça başarılıdırlar. Ekonomi ile ilgili konular dikkatini çeker.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow