hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  9 Aralık Hangi Burç? 9 Aralık Tarihinde Doğanların Burcu Ve Ortak Özellikleri...

  9 Aralık Hangi Burç 9 Aralık Tarihinde Doğanların Burcu Ve Ortak Özellikleri...
  expand

  Eski zamanlardan beri burçlar insanların ilgisini hep çekmiştir. Burçlar kişilerin yaşamları ve gelecekleri hakkında öngörülerde bulunmaktadır. Kişilerin doğduğu güne göre belirlenen burçlar arasında 9 Aralık tarihinde doğanların burcu da merak edilen konular arasındadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  9 Aralık Hangi Burç?

  23 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında doğanlar Yay burcudur. Dolayısıyla 9 Aralık tarihinde doğan kişiler de yay burcudur.

  9 Aralık Tarihinde Doğanların Burcu ve Ortak Özellikleri...

  Yay burcu değişken burçlar grubundadır. Yay burcu kişileri özgürlüğüne düşkün ve bağımsız kişilerdir. Seyahat etmeyi, yeni yerler ve insanlar keşfetmeyi ve sürekli hareket halinde olmayı severler.

  Yay burçları oldukça enerjik kişilerdir ve onları takip etmek zordur. Bazen bu enerjileri düşünmeden davranmalarına neden olarak sorunlara yol açabilmektedir. Bununla beraber hatalarından ders çıkarmak ise önemli özellikleri arasındadır.

  Yaylar iyimserlerdir ve etraflarındaki insanlar da onların bu iyimserliğinden ilham alırlar. Mantıklıdırlar ve pratik bir zekaları vardır. Bu durum bazen patavatsızlık yapmalarına yol açar. Yay burcu kişileri yenilikçi bakış açısına sahip, risk almaktan korkmayan, cömert insanlardır.

  Yay burçlarının zayıf yönleri oldukça sabırsız olmaları ve tutamayacakları sözler vermeleridir. Önüne geçemedikleri patavatsızlıkları ise bazen başlarına dert açmaktadır. Patavatsızlık huyları girdikleri ortamda kırıcı görünmelerine ve arkadaş kaybetmelerine neden olabilmektedir.

  Yay Burcu Genel Özellikleri

  Elementi: Ateş Elementi

  Yönetici Gezegeni: Jüpiter (şans gezegeni)

  Niteliği: Değişken

  Uğurlu Rengi: Eflatun

  Uğurlu Günü: Perşembe

  Uğurlu Taşı: Topaz

  Uğurlu Sayısı: 3, 9 ve 7

  Bedende Temsil Ettiği Kısımlar: Baldır, kalça ve sinirler

  En İyi Anlaştığı Burçlar: Koç, ikizler ve aslan

  Anlaşamadığı Burçlar: Yengeç ve oğlak

  Yay Burcu Olumlu ve Olumsuz Özellikleri

  Olumlu özellikleri: Sempatik, coşkulu, objektif, adanmış, dürüst, cömert

  Olumsuz özellikleri: Umursamaz, ukala, fevri, kaba, sabırsız, sorumluluktan kaçan

  Yay Burcu Fiziksel Özellikleri

  Yay burcuna mensup kişiler çekici yüz hatlarına sahip olurlar. Ten renkleri genellikle beyaz-pembe gibi açın tonlardadır. Saç renkleri ise kumraldır. Yay burçlarının kendine has bir güzelliği ve çekiciliği vardır. Vücut yapısı bakımından çoğunlukla ince hatlara sahip fit görünen kişilerdir. Özellikle gülüşleri ile çok dikkat çekmektedirler.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow