Başak Burcu Hangi Ay? Başak Burcu Yükseleni Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Başak Burcu Hangi Ay? Başak Burcu Yükseleni Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Burç, bir gökbilim terimidir ve gök kubbe üzerinde bulunan 12 ayrı takımyıldızı da burçları temsil etmektedir. Bu burçlar arasında yer alan başak burcu, toprak burçlarından birini temsil etmekle birlikte; burçlar kuşağı sıralamasında da altıncı sırada yer almaktadır.

Başak Burcu Hangi Ay?

Başak burcu 22 Ağustos ile 23 Eylül arasında yer almaktadır. Yönetici gezegeni Merkür olan bu burç, toprak grubunda yer almaktadır ve değişken bir yapıdadır. Başak burcunun şanslı günü çarşamba, şanslı rakamı ise beştir. Açelya, lavanta, zambak gibi çiçek türlerine daha da yakın olan başak burcunun; uğurlu taşları ise mavi safir, zebercet ve mavi kristal taşlarıdır.

Başak Burcu Yükseleni Nedir?

Kişinin görünüşünü ve nasıl göründüğünü etkileyen yükselen burçlar, hesaplanma istatistiğine bağlı olarak ortaya çıkarlar. Ay ve kişinin sahip olduğu burcun yönetici gezegeniyle bağlı olan yükselen burçlar, bireyin doğum anını ve de ufuk çizgisini kapsamaktadır. Yükselen burcunun hesaplanmasındaki en önemli faktörler, kişinin; cinsiyeti, doğum tarihi, doğum saati ve doğduğu yer ile ilişkilidir.

Nasıl Hesaplanır?

22 Ağustos - 23 Eylül arası doğmuş ve başak burcu sahibi bireylerin yükselen burçları, saat ve zaman aralığına göre hesaplanmaktadır. Örneğin; 24 Ağustos ve 2 Eylül arası, saat 00.00 ile 02.00 arasında doğmuş kişilerin yükselenleri yengeçtir. 02.30 ve 04.30 arası doğmuş kişilerin yükselenleri aslan burcuyken; 05.00 ila 07.30 arası doğmuş kişilerde başak burcudur. 08.00 ile 10.00 arası doğan kişiler terazi, 10.30 ve 13.00 arası akrep, 13.30 ila 15.30 arası yay, 16.00 ile 17.30 arası oğlak, 18.00 ve 18.30 arası kova, 19.00 ila 19.30 arası balık, 20.00 ile 20.30 arası koç, 21.00 ve 21.30 arası boğa, 22.00 ila 23.30 arası ise ikizler burcu olarak bilinmektedir.

Başak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Başak burcu; uzun boylu, saçları koyu ve sağlıklı bir renkte olan, incel yapılı bir bele sahip, ten rengi esmer veya pembe renginde gibi farklı fiziki özelliklere sahiptir. Bilgiyi her daim arayan, çalışkan ve tutarlı kişilerdir. Yardım etmeyi seven başak burçları genellikle bu özelliğini sevdiği ve güvendiği insana karşı kullanır.

Başak Burcu Kadını ve Erkeği

Başak burcu kadınları genellikle seçici kişilerdir. Aşka mesafeli, evliliğe ise tepkiyle yaklaşırlar. Eleştirel yönleri oldukça baskındır. Klasik şeylerden daha çok hoşlanan başak burcu kadınları, ev ile iş yaşamında her daim başarılı bir performans sergilerler. Başak burcu erkeği ise disiplinli bireylerdir. Doğal ve samimi tavırları bulunan başak erkeğiyle aynı çatı altında geçinmek oldukça zordur. Çünkü başak erkekleri son derece titizdir ve gereksiz harcamalardan tamamen kaçındıkları için cimri olarak lanse edilirler.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS