Çin Takvimi Nedir, Burcu Nasıl Hesaplanır? Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Nasıl Yapılır?

A A

22.02.2021 - 14:36 Son Güncelleme:

Çin takvimi, astrolojiyi seven ve ilgi duyan kişiler tarafından büyük bir öneme sahiptir. Çin takviminde sembol olarak hayvanlar kullanılmaktadır. Çinliler tarafından kullanılmakta olan hayvanlı takvim de astroloji de on iki farklı burç ve sembol ile tanımlanmaktadır. Aynı zamanda yüzyıllar boyunca çocukların cinsiyetini hesaplamak için kullanılan bir teknik olarak da bilinmektedir. Çin astrolojisinin temeli ise beş temel elementten oluşmaktadır.

Çin Takvimi Nedir, Burcu Nasıl Hesaplanır? Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Nasıl Yapılır?

Çin Takvimi Nedir?

Çin takvimi özellikle cinsiyet hesabı yapılırken kullanılan bir takvim olarak dikkatleri çekmektedir. Ancak elbette Çin takvimi ile belirlenen cinsiyetin doğru çıkmasını bekleyen kişiler hayal kırıklığı yaşamaktadır. Çünkü bilindiği gibi cinsiyetin belirlenmesinde tarihlerin ve takvimlerin bir etkisi bulunmamaktadır. Yedi yüzyıl kadar bir zaman önce hazırlanan Çin takvimi artık Çin’de de kullanılan bir takvim olma özelliğini kaybetmiştir. Çin takviminde on iki yıl bulunmaktadır ve her yıl bir hayvan ile ifade edilmektedir.

● Çin takvimi hesaplanırken sadece Güneşi değil aynı zamanda Ayı da hesaba alan bir takvim olarak bilinmektedir.

● Çin zodyağı farklı olarak on iki aya değil, on iki yıla bölünmüştür.

● Fare ile başlayan Çin takvimi, on iki yıllık bir döngüyü içerir.

● Çin takviminde bulunan yıllar; Fare, öküz, kaplan, tavşan, ejderha, yılan, at, keçi, maymun, horoz, köpek ve domuz olarak bilinmektedir.

● Çin astrolojisinde yer alan her bir hayvanın insanların kişilik özellikleri ile bir ilişkisi ve benzerliği olduğunu düşünmektedirler.

● Takvimde yer alan hayvanlar belirlenirken Yin-Yang teorisi kullanılmıştır. Bu teoriye göre hayvanların ayak tırnaklarının çift veya tek olmasına göre belirlenmiştir.

Çin Burcu Nasıl Hesaplanır?

Çin burcunu hesaplamak isteyen kişiler için internette birçok otomatik hesaplayıcı yer almaktadır. Çin burcu astroloji de yer alan en eski ve geleneksel burç sistemlerinden birisidir. Çin burcu hesaplaması yapılırken takımyıldızları hesaba katılmaz. Tamamen kendine özgü bir sistemi bulunmaktadır.

● Çin astrolojisinde burçlar doğduğunuz yıla göre hesaplanmaktadır.

● Çin burcunu hesaplamak için kendi doğum tarihinizi ay, yıl ve gün olarak yazmanız gerekmektedir. Böylece Çin burcunuzun hangi yılı ifade ettiğini öğrenebilirsiniz.

● Üstelik sizin için Çin burcunuzu hesaplayan https://www.m5bilisim.com/tr/hesaplamalar/cin-burcu-hesaplama/ adresler de bulunmaktadır.

● Çin burcunu öğrenmek için doğduğunuz yıla denk gelen hayvan yılı öğrenilir. Böylece doğduğunuz yıl da hangi Çin yılı var ise burcunuz da Çin yıllarını ifade eden hayvana karşılık gelmektedir.

● Çin burcuna göre kişilerin sahip olduğu kişilik özellikleri ile de bilgiler yer almaktadır.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Nasıl Yapılır?

● Çin takvimi kullanılarak cinsiyet hesabı yapılması da oldukça yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Doğacak olan bebeğin cinsiyeti hesaplanırken istenilen bilgiler arasında annenin doğum tarihi ve döllenmenin gerçekleştiği tarih bilgisine ihtiyaç duyulmaktadır.

● Aynı zamanda Çin takvimine göre oluşturulmuş hazır çizelgeler de mevcuttur. Annenin yaşını ve hamile kaldığı yılı inceleyerek de Çin takvimine göre cinsiyet hesabı yapılabilir.

● İlerleyen tarihlerde bebek dünyaya geldiği zaman siz de önceden baktığınız cinsiyet ile uyuşup uyuşmadığını kontrol edebilirsiniz.

● Üstelik Çin takvimine göre anne eğer hamile kaldığında 21 yaşında ise kız bebek dünyaya getirme ihtimalinin de daha yüksek olduğu söylenmektedir.

Çin takviminde yapılan cinsiyet hesabında alınan sonuçların kesin bir doğruluk payı bulunmamaktadır. Her doğumda bebeğin cinsiyeti belirlenirken %50 lik bir ihtimal söz konusudur. Aynı zamanda bebeğin cinsiyetinin belirlenmesinde sperm hücrelerinden gelen X ve Y kromozomları etkili olmaktadır. Yani bebeğin cinsiyetini belirleyen faktörler arasında annenin doğum tarihinin ve hamile kaldığı zamanın bilimsel olarak belirleyici bir etkisi bulunmamaktadır. Siz de kesinliği olmadığını bilerek Çin takvimi ile cinsiyet hesabı yapabilirsiniz.