Eylül Ayı Hangi Burç? Eylül Burcu Nedir? Eylül'de Doğanların Burcu

Eylül Ayı Hangi Burç? Eylül Burcu Nedir? Eylül'de Doğanların Burcu

Eylül Ayı Hangi Burç? Eylül Burcu Nedir? Eylül'de Doğanların Burcu

Güneşin dünyadan görünen hareketleri doğrultusunda burçlar belirlenmiştir. Güneşin 360 derecelik olan dairesel hareketi göz önüne alınmıştır ve 12 parçaya bölünmüştür. Bu şekilde oluşan burçlar 12 tanedir. Her burç bir aya denk gelir. Burcun hangi tarihte olduğunu merak edenler ise son zamanlarda burç yorumlarını araştırmaya başlamıştır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Eylül Ayı Hangi Burç?

Eylül ayı yılın dokuzuncu ayıdır. Eylül ayında doğan kişilerin burcu genellikle başak burcu olmaktadır. Fakat başak burcu olmak için kişilerin doğum tarihinin bazı tarih aralığında olması gerekir. 23 Ağustos ile 22 Eylül arasında doğan kişiler başak burcudur. Fakat 23 Eylül tarihi ve sonrası doğan kişilerin burcu değişir. 23 Eylül ile 22 Ekim arası doğan kişilerin burcu ise terazi burcu olmaktadır.

Bu nedenle Eylül ayı burcu başak veya terazi olabilir. Burada doğum tarihi oldukça önemlidir. 1 Eylül ile 22 Eylül arasında doğan kişiler başak burcu iken 23 Eylül ile 30 Eylül arası doğan kişilerin burcu Terazi Burcu olur.

Eylül Burcu Nedir?

Astrolojiye ilgisi olan kişiler hangi burca ait olduklarını merak etmektedir. Burçlar araştırılır iken aylara göre araştırılmaktadır. Fakat burçlarda aylar kadar doğum günü de oldukça önemlidir. Buna göre Eylül ayında doğan kişilerin burcu iki farklı burç olur.

Eylül ayında doğan kişiler hangi burca ait olduğunu merak ediyorlar ise 22 Eylül tarihine dikkat etmeleri gerekir. 22 Eylül öncesi doğanlar başak burcudur. 23 Eylül ve sonrası doğanlar ise terazi burcu olmaktadır.

Eylülde Doğanların Burcu

Eylül ayı sonbahar mevsiminin başladığı aydır. Bu ay içerisinde doğan kişiler doğum günlerine göre başak burcu veya terazi burcu olurlar. Bu iki burcun özellikleri birbirinden farklı olması sebebiyle hangi burca ait olduğunu öğrenmek oldukça önemlidir.

Başak Burcu Özellikleri

Doğum günleri eylül ayı olan ve 22 Eylül tarihine kadar doğmuş olan kişiler başak burcuna ait kişilerdir. Bu burcun özelliklerine bakıldığında ilk dikkat çeken nokta detaycı olmalarıdır. Her konuda ince eleyip sık dokuyan başak burçları işlerini önemseyen kişilerdir. Yardımsever olan başak burcu inanmadığı ve güvenmediği kişilere soğuk davranır. Kendilerini ezdirmez ve tutumlu kişilerdir. Soğuk görünürler ve duygularında dengeli olan kişilerdir.