hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kahve Falında Deve Kuşu Ne Anlama Gelir? Falda Deve Kuşu Şekli Görmek Ne Demek? Falda Deve Kuşu Görmenin Anlamı Nedir?

  Kahve Falında Deve Kuşu Ne Anlama Gelir Falda Deve Kuşu Şekli Görmek Ne Demek Falda Deve Kuşu Görmenin Anlamı Nedir
  expand

  Kahve falı Türk kültüründe oldukça önemli bir yere sahiptir. Hatta öyle ki kahve falı olmayan bir Türk kahvesi düşünülemez. Bu nedenle Türk kahvesi ile eşdeğer öneme sahip olan kahve falı ve telve yorumculuğu kültürümüzde son derece önemli bir konumda bulunur. Kahve falında gözüken belirli şekillerin kahveyi içen kişinin hayatında belli anlamları vardır. Falda sıklıkla çıkan şekillerden biri de deve kuşudur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kahve Falında Deve Kuşu Ne Anlama Gelir?

  Kahve falında deve kuşu görmenin anlamı yorumcular tarafından genelde çekingen ve korkar olarak yorumlanır. Kahve falında çıkan deve kuşu simgesi içine kapanık bir kimseyi tanımlar. Yorumculara göre kahve falına baktıran kimsenin falında deve kuşu simgesinin çıkması, o kişinin kişisel hayatında son derece korkak ve çekingen olduğunu gösterir. Aile ve yakın arkadaş çevresinde bile kendini ifade edememe ve geri planda kalmaya yol açar.

  Bu kadar çekingen ve içine kapanık olmanın kimseye bir faydası yoktur. Bu nedenle falın sahibinin hayatında bu özellikleri sebebiyle pek çok sorun da bulunur. En yakın çevresi bile bazen kişinin bu olumsuz özellikleri sebebiyle ondan uzaklaşabilir ve ona karşı cephe alabilirler. Çünkü içine kapanık olan kimse herhangi bir durumda kendini savunacak cesarete de sahip olmaz. Bu da çevresindeki insanlar üzerinde çok olumsuz bir izlenim bırakmasına ve iş hayatında da bu olumsuz izlenimleri bırakmaya devam etmesine yol açar. Ayrıca falda deve kuşu görmek insanın sıkıntılarını dile getirmediğine ve sürekli olarak içine attığına da işaret eder.

  Falda Deve Kuşu Şekli Görmek Ne Demektir?

  Bazı fal yorumcularına göre falda deve kuşu simgesinin çıkmasının bir diğer anlamı da yol olarak tanımlanır. Deve kuşu çıkılacak uzun bir seyahate işaret eder. Bu seyahat iç açıcı ve rahatlatıcı bir seyahat olarak yorumlanır. Deve kuşları hayatlarında tehlikeden kaçınmak için başlarını kuma gömen hayvanlardır. Kahve falında deve kuşu simgesi çıkan kimse de kendi hayatındaki sorunlardan kaçmak ve bu sorunları görmezden gelmeye çalışmak için bir yolculuğa ya da ufak bir seyahate çıkacaktır. Çıkılacak bu seyahat ise fal sahibine çok iyi gelecektir. Ancak sorunların çözülmesi için onlarla yüzleşilmesi gerekir. Kişinin sorunları üzerine iyice düşünerek onları çözme yolunda adımlar atmaya başlamasının tam zamanı gelmiştir.

  Sorunlar kendi kendine çözülme özelliğine sahip değillerdir ve hiç bir sorun düşünmekle çözülmez. Düşünerek insan sadece kendini çok daha yoğun bir stres ve mutsuzluk altına sokar. Bu da kişinin fiziksel ve mental hayatına çok kötü gelir. Bu nedenle sorunlarından kaçan kimsenin çok geçmeden sorunlarıyla yüzleşme cesaretini göstermesi gerekir.

  Falda Deve Kuşu Görmenin Anlamı Nedir?

  Kahve falında deve kuşu görmenin bir başka anlamı da ilişkideki güvensizlik olarak yorumlanır. Kişi yaşadığı ilişkide kendini güvende hissetmiyor ve bu hislerini karşısındaki insanla paylaşmıyor anlamına gelir. Kişinin sorunlarını çözebilmesi ve bu sorunları aşabilmesi için hissettiklerini karşı tarafa anlatması gerekir. Çünkü karşı taraf bu durumdan bir haber durumdadır. İlişkinin kötüye gitmemesi ve aradaki sorunların çözülebilmesi için bu sorunların ilişki sahipleri tarafından açık bir şekilde tartışılması ve konuşulması gerekir. Aksi halde içe ata ata biriken ufak sorunlar ileride çok daha büyük meseleler haline gelebilir ve hatta ilişkinin kırılma ve bitme noktasına sürüklenmesine sebep olabilir.

  Kahve falında deve kuşu gören kimsenin ilişkisinde karşı tarafa duyduğu güvensizlik hissi son derec yersiz bir histir. Fal sahibinin aklındaki kuşkulardan ve şüphelerden kurtulması için çekingenliği bırakarak karşı tarafla açık açık konuşması bu sorunları ortadan kaldıracaktır.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow