Kasım Ayı Hangi Burç? Kasım Burcu Nedir? Kasım'da Doğanların Burcu

Kasım Ayı Hangi Burç? Kasım Burcu Nedir? Kasım'da Doğanların Burcu

Kasım Ayı Hangi Burç? Kasım Burcu Nedir? Kasım'da Doğanların Burcu

Kasım ayında doğan kişilerin burçları, astrolojik 12 takımyıldızına göre akrep veya yay burcudur. 24 Ekim ile 22 Kasım arası doğan kişiler akrep burcu iken, 23 Kasım ile 21 Aralık arasında doğan bireylerde yay burcu kategorisinde yer almaktadır. Kasım ayı içerisinde yer alan akrep burcu keskin ve belirgin özelliklerle, yay burcundan ayrılmaktadır. Bu yüzden akrep burcu bireylerin en bilindik özelliği, merhametsiz olmasıyla tanınmasıdır.

Kasım Burcu Nedir?

Kasım burcu akrep ve yay burcu olarak ifade edilmektedir. Akrep burçları maddi konulara oldukça düşkün, zengin olmanın hayalini kuran ve bunun için yollar arayan, bunun dışında merhametsiz olmalarıyla bilinen kişilerdir. Arzuları oldukça yüksek doruklarda bulunan akrepler, bir şeyi istedikleri zaman elde etmek için sonuna kadar uğraş verebilmektedir. Bu da onların ne kadar çok kararlı ve tutkulu olduklarını gösterir.

Bunun dışında akrepler, cesur kişiliğinin yanı sıra oldukça duygusal bir yapıya da sahiptirler. Yay burcu tarihleri içerisinde doğanlar, yetenekli ve becerikli kimselerdir. Sorunlara çabuk çözüm üreten ve yeni yollar bulan bulabilen yaylar, yeni tanıştığı biriyle oldukça etkili bir şekilde iletişim kurabilmektedir. Maddiyata pek önem vermeyen, eli açık ve yardımsever kişilerdir.

Kasım'da Doğanların Burcu

Kasım'da doğanların burcu akrep ya da yaydır. Akrep burcu, tutkulu canlılardır. Bu tutkuları bir şeyi elde etmek istedikleri zaman arzuya dönüşebilmektedir. Bu yüzden akrep burcuna sahip olan biri, bir şeyi fazla arzuladığı zaman önüne çıkmamak en iyi seçenek olarak görülmelidir. Çünkü akrepler tutku ve arzuları sebebiyle fazla tehlikeli kişilere dönüşebilir. Kendini beğenmiş ve her daim öven insanlardan uzak duran akrepler, ölümden korkmayan bir yapıya sahiptirler. Yay burcuna sahip bireylerse, becerikli kişiler olarak ifade edilir. Bir durumu çabucak kavrama gibi tutumları vardır. Bunun dışında; eğlenceli, geleneksel olgulardan uzak, dikkatsiz ve özgürlüğüne düşkün bireylerdir.

Akrep Burcunun Genel Özellikleri

Akrep burcu su grubunda yer alan, sabit fikirli kimselerdir. Mars ve Plüton gezegenleri tarafından yönetilir. Dokuz rakamını ve salı gününü uğurlu rakam ve gün olarak kabul eder. Opal taşından hoşlanır. Metal bakımından çelik ve demirle bütünleştirilir. Kırmızı ve siyah renginden hoşlanan akrepler, boğa burcuyla karşıttırlar.

Yay Burcunun Genel Özellikleri

Ateş grubunda yer alan yay burcu, Jüpiter ve Neptün gezegeni tarafından yönetilir. Perşembe günü şanslı günü, üç rakamı ise şanslı sayısıdır. Turkuaz ve mor renginden, firuze ve de mavi topaz taşından hoşlanır. Yay burcunu karşıt burcu ise, ikizlerdir.