Kova Burcu Hangi Ay? Kova Burcu Yükseleni Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Kova Burcu Hangi Ay? Kova Burcu Yükseleni Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Kova Burcu Hangi Ay? Kova Burcu Yükseleni Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Burçlar aylık periyotlarla ilerler. Bulundukları aylara, kişinin doğum saatine göre de farklı özellikler taşırlar. Kova burcu da hem ay burcu olarak hem de yükselen ve alçalan burç olarak farklı özellikler taşımaktadır.

Burçlar iki farklı ayın da günlerini kapsayabilmektedir. 21 Ocak gününden 18 Şubat gününe kadar doğan kişiler kova burcuna dahil olmaktadırlar. Yani kova burcunun ayları Ocak ve Şubat'tır. Kova burcu hava grubudur. Gezegenleri ise Uranüs ve Satürn'dür.

Kova Burcu Yükseleni Nedir?

Kişinin doğduğu sırada doğu ufkunda yükselişe geçen burca yükselen burç denmektedir. Her burcun yükseleni bulunmaktadır. Yükselen burçlar kişinin fiziksel özelliklerini etkilemektedir. Bir kişinin yükselen burcu kova ise kişinin taşıdığı özellikler şöyledir.

Dürüst

İdealist

Yetenekli

Tutkulu

Kin tutamayan

Nazik

Neşeli

Sanata düşkün

İstikrarlı

Kova Burcu Yükseleni Nasıl Hesaplanır?

Bir burcun yükselen burcunu hesaplamak mümkündür. Bir kişinin yükselen burcunun hesaplanabilmesi için kesinlikle doğduğu saat ve dakikanın bilinmesi gerekmektedir. Kişi doğum tarihiyle beraber doğum saatini de belirterek yükselen burcunu öğrenebilir. Yükselen burçlar her dakika değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle doğru saatin bilinmesi önemlidir.

Yükselen Burç Ne İşe Yarar?

Yükselen burçlar kişilerin fiziksel görünüşlerini ve kendilerini nasıl gördüklerini temsil eden burçlardır. Yaklaşık iki saat aralıklarla değişen yükselen burçlar kişinin asıl burcu kadar önemlidir. Yükselen burç ile asıl burcun bazı özellikleri dengelenebilmektedir. Kişinin bazı özellikleri ön plana çıkarken bazıları da geri planda kalabilmektedir. Aynı burca sahip kişilerin farklı özellikleri taşıması yükselen burçların etkisinden dolayıdır.

Kova Burcu Alçalanı Nedir?

Alçalan burçlar kişinin evlilik hayatı ve daha çok ikili ilişkilerini temsil eden burçlardır. Çatışan özellikler ve bu özellikleri farklı kişilerde aramak alçalan burcun etkisidir. Alçalan burç hesaplanırken öncelikle yükselen burca bakılır. Yani alçalan burç hesaplanırken de doğum günü ve saati bilinmelidir. Doğum haritası aracılığıyla da alçalan burç hesaplanabilir.

Alçalan burcu kova olan kişilerin özellikleri şu şekildedir:

Uzun süren birliktelikleri yürütmekte zorlanırlar.

Tavır ve hareketleri etrafındaki kişilerce sıra dışı olarak yorumlanır.

Evliliği de sıra dışı bir evlilik olur.

Yabancı kişiler karşılarında kendilerini sakin hisseder.