Mart Ayı Hangi Burç? Mart Burcu Nedir? Mart'da Doğanların Burcu

Mart Ayı Hangi Burç? Mart Burcu Nedir? Mart'da Doğanların Burcu

Mart Ayı Hangi Burç? Mart Burcu Nedir? Mart'da Doğanların Burcu

Mart ayında doğan bireyler, balık ya da koç burcu olarak bilinmektedir. Balık burcu ve koç burcunun uyumuna baktığımızdaysa; balık burcunun ikili ilişkilerde daha duygusal, koç burcunun ise fazla agresif tavırlar içerisinde olduğu görülebilir. Böyle bir durumda balık veya koç burcu sahibi bireyler arasında, ilk tanışma esnasında istenmeyen bir ilişki düzeyi kurulabilir. Bu durumun aşılması ise zamanla gerçekleşecek ve de iki burç arasındaki etkileşim içinde gereken tek şey birbirlerini anlamalarından geçmektedir.

Mart Ayı Hangi Burç?

20 Şubat ile 20 Mart arasında olan burç, balık burcudur. Bunun haricinde 21 Mart ve 19 Nisan arası içinde koç burcu kabul görmektedir. Mart ayının hangi burç kategorisinde olduğunu gösteren bu iki burcun içinden en çok mart ayı ile ilişkilendirilen balık burcudur.

Mart Burcu Nedir?

Balık burcunun ayı olarak ifade edilen, mart ayı genel olarak balık burcunun özellikleriyle donatılmıştır. Zodyak simgesinin son burcudur ve gezegeni Jüpiter'dir. Su elementi içerisinde yer alan balık burcunun bir diğer etkili gezegeni ise Venüs'tür. Felsefik yönden kendine belirlediği yol ise inanmanın, yaşamanın önündeki en önemli adım olarak görmesidir.

Mart'da Doğanların Burcu

Mart'ta doğanların burcu balıktır. Balık burcunun kabullendiği renkler beyaz ve lavanta renkleridir. Favori taşı ay taşıdır. Perşembe gününü şanslı günleri olarak kabul ederler. Balık burcu erkeği; romantik, hassas kişilikli ve çabuk etkilenebilen özelliktedir. Balık burcu kadınıysa; oldukça çekici, derin anlamlı göz yapısına sahip, hassas ve çabuk etki altında kalan kişilerdir.

Balık Burcunun Özellikleri

Balık burcuna sahip kişiler, fedakarlık yönüyle ön plana çıkan, hassas kişilikleri olan ve inanç sahibi bireylerdir. Ancak hassas yapılarından dolayı karakterleri zayıftır. Kolay yolla kötü bir şeye kanabilirler. İradeleri bu yönden güçsüzdür ve sürekli kendilerine acırlar. Balık burcunun aşk hayatı ise oldukça sanatsal ve romantizm öğeleriyle doludur.

Koç Burcunun Özellikleri

Koç burçlarının aşk yönünden güvene dayalı bir ilişki modeli vardır. Maddi konularda, gereksiz harcama yapmadığı müddetçe para kazancı oldukça yüksek burçlardan birini temsil etmektedir. Girişimci bir ruha sahip olan koç burçları, hareketli ve enerjisi her daim yüksek burçlardandır.