Mayıs Ayı Hangi Burç? Mayıs Burcu Nedir? Mayıs'da Doğanların Burcu

Mayıs Ayı Hangi Burç? Mayıs Burcu Nedir? Mayıs'da Doğanların Burcu

Mayıs Ayı Hangi Burç? Mayıs Burcu Nedir? Mayıs'da Doğanların Burcu

Mayıs ayında doğan kişiler genellikle, doğdukları tarih aralığına göre boğa ya da ikizler burcu olarak ifade edilmektedir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mayıs Ayı Hangi Burç?

Mayıs ayı burcunda 21 Nisan - 20 Mayıs arasında doğan kişiler boğa burcu olarak tanımlanırken; 21 Mayıs - 21 Haziran aralığında doğan bireylerde ikizler burcu kategorisinde yer almaktadır. Boğa burcuyla, ikizler burcunun uyum düzeyi değişkenlik gösterebilir. Bu durum, boğa burcu bireylerin daha sakin bir yaşantı da ve yapıda olmalarına karşın; ikizler burcunun, durmadan değişen tavırları sebebiyle aralarındaki ilişkiyi muamma bir seviyede gösterebilir.

Mayıs Burcu Nedir?

Mayıs ayı içerisinde iki ayrı burç tanımı yapılsa da, genel itibariyle mayıs ayı boğa burcu olarak temsil edilmektedir. Venüs gezegenin mayıs burcuyla ilişkilendirilmesinin ardından bu burca sahip kişiler genellikle manevi yönden sakin ve duygusal olurlar. İstikrarlı bir yapıları da bulunan mayıs burcu sahiplerinin; maddeci bir yanı da özellikleri arasında yer almaktadır.

Boğa Burcunun Özellikleri

21 Nisan - 20 Mayıs arası doğan boğa burcu bireylerin, temel özelliklerine baktığımız zaman; her zaman istikrarlı bir biçimde oluşturduğu yolda ilerleyen, arkadaş canlısı ve sosyal bir yaşantısı olan, kendi rahatlığına düşkün ve para gibi maddesel varlıkları bir araç olarak gören kişiler olduğunu görmekteyiz. Yönetici gezegenleri venüs sayesinde, uğurlu taşları elmastır. Eflatun, açık mavi ve pembe tonları favori renkleridir. Cuma gününü ve altı rakamını da şanslı gün ve sayıları olarak ifade ederler.

İkizler Burcunun Özellikleri

21 Mayıs - 21 Haziran arası doğan kişiler, ikizler burcuyla eşleşme göstermektedir. İkizler burcuna sahip kişiler tez canlı olup, bazı konular hakkında bir karara varacakken hızlı hareket eden ve hızlı düşünen kişilerdir. Ancak hızlı düşünüp, hareket etmelerine rağmen kolayca fikir de değiştirebilirler. Bu yüzden ikizler burcuna sahip bireyler, iki karakterli kişiler olarak da tanımlanabilmektedir. Bunun haricinde maddiyata bazen önem verip, bazen ise kazandıkları tüm kazançları harman savurabilen ikizler burcu; fiziki yönden de oldukça çekici bir görünüme sahiptir.

Mayısta Doğanların Burcu

Mayıs'ta doğanların burcu genel itibariyle boğa burcudur. Boğa burcu, kararlı ve güvenilir insanlar olarak tanımlanmaktadır. Bazı durumlarda risk almaktan hoşlanmayan boğa burçları, işinde disiplinli ve sabırlı bir kişilik modeli yansıtmaktadır.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber