Ocak Ayı Hangi Burç? Ocak Burcu Nedir? Ocak'ta Doğanların Burcu

A A

12.04.2022 - 17:25

Ocak ayında doğanlar, genellikle özel ve yeni kararlar alabilen, hayata yeniden tazelenerek bakan kişiler olarak tasvir edilmektedirler.

Ocak Ayı Hangi Burç? Ocak Burcu Nedir? Ocak'ta Doğanların Burcu

Ocak Ayı Hangi Burç?

Ocak ayında doğan kişiler eğer 23 Aralık ile 20 Ocak arası doğmuşsa burç aralığı oğlak burcunu işaret etmektedir. Ancak 20 Ocak sonrası doğan bireyler ise kova burcu kategorisinde yer almaktadırlar. Oğlak burcu, disiplinli ve özgür ruhluyken; kova burcu da duygusal ve insanları iyi analiz edebilen bir niteliktedir.

Ocak Burcu Nedir?

Ocak burcu oğlak ve kova burçlarını kapsamaktadır. Oğlak burcu sahibi bireyler, çalışkan, hayatında tembelliğe pek yer vermeyen, boş bulduğu vakitlerde dahi bir şeylerle uğraşmaktan hoşlanan, güvenilir ve dürüst varlıklardır. Bunun haricinde ciddi görünümlerinin altında. Güçlü bir iradeye sahip oğlak burcu kişiler, çevresi için iyi bir sırdaş kişiliğine de bürünebilmektedir. Kova burçlarıysa; bencillikten uzak, sınırsız bir hayal gücü dünyası olan fakat buna rağmen realist ve ileri görüşlü bireylerdir. İnatçı yapılarından dolayı zihniyeti pek gelişmiş olsa dahi, bildikleri şeyden asla vazgeçmez ve ödün vermezler. Bunun dışında maddi varlıklara da pek ilgi göstermeyen kova burcu sahibi kişiler, dürüst ve güvenilirdirler.

Ocak'ta Doğanların Burcu

Ocak ayında doğan ve oğlak ya da kova burcuna sahip kadınların genel özelliklerine baktığımızda; kadınların sadakatli bir yapısının olduğu, soğuk görüntülerinin altında daima daha da şehvetli bir çekiciliğinin bulunduğu ve her daim genç kalan bir görüntüye sahip oldukları ifade edilir. Erkeklerde ise bu durum; aklı başında, erdemli ve sadakat sahibi, güvenilir, ciddi görünümlü fakat iyi sırdaşlık yapan, kariyer basamaklarında başarılı bir tutum sergileyen bir birey olarak tanımlanabilir.

Oğlak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Oğlak burcuna sahip kişiler, toprak grubunda yer almaktadır. Öncü burçlardan biri olan oğlak burcunun yönetici gezegeni Satürn'dür. Cumartesi gününü ve sekiz sayısını, şanslı gün ve rakam olarak kabul ederler. Kurşuni ve kahve tonlarından hoşlanan oğlak burcu, kehribar, lal gibi uğurlu taşları da bünyesinde barındırır.

Kova Burcunun Özellikleri

Hava grubunda yer alan ve yönetici gezegeni Satürn ve Uranüs olan kova burçlarının, sabit ve pozitif bir enerjisi vardır. Yeşim taşından, dört rakamından, pazar gününden ve alüminyum metalinden hoşlanırlar. Aslan burcunu karşıt burç olarak kabul ederler.