hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Rüyada Arı Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Arı tutmak, Sokması Neye İşarettir?

  Rüyada Arı Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Arı tutmak, Sokması Neye İşarettir
  expand

  Hala tam olarak gizemi çözülemeyen bir konudur rüya ve rüya görmek. İnsanlık, eski devirlerden beri rüyanın gizemini çözmeye ve anlamaya çalışmaktadır. Mısır, Sümer ve Yunan gibi eski medeniyetlerde rüya yorumcularına özel bir saygı ve hürmet gösterilmiştir. Rüya yorumcuları saraylarda, krallara danışmanlık yapmış ve rüya tabirleri ile bazen savaşların ya da başka önemli karaların kaderini belirlemişlerdir. Günümüze kadar gelmiş olan rüya tabirleri külliyatı işte böylesine insanlığın ortak bir kültürünün sonucudur. Bugün çağdaş bilim insanları hala rüya konusunda tam bir kesinlikle açıklama yapamamaktadırlar. Fakat insanlar gece gördükleri rüyaların etkisinde kalmakta ve rüyalarının anlamlarını araştırmaktadırlar. Rüyalarda bazı obje, nesne, olay ve durumlar sık sık görülebilmektedir. Rüyada farklı farklı hayvanların görülmesi de böyledir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rüyada Arı Görmek Ne Anlama Gelir?

  Arı, tarih boyunca önemli bir hayvan olarak pek çok medeniyette bereket ve bolluk sembolü olmuştur. Kadimden beri rüya tabircileri arıyı hep olumlu manada tabir etmişlerdir. Genellikle rüyada arı görmek hayra, bereket ve bolluğa yorumlanır. Rüya sahibinin yaşamında güzel gelişmelerin yaşanacağına delalet eder. Fakat rüya tabir edilirken, rüyada görülen her türlü ayrıntının birlikte değerlendirilerek yorumlanması gerekmektedir. Rüyada arı görmek de bu şekilde başka ayrıntılarla birlikte ele alınmalıdır:

  Arı sürüsü görmek: Rüya sahibinin başarı ve mutluluk yakalayacağına işarettir. Geniş rızka ve bol paraya işarettir. Aynı zamanda aile saadetine de işaret olarak yorumlanır.

  Rüyada arı öldürmek: Hiç beklenmedik bir yerden gelecek çok güzel, çok müjdeli bir habere delalettir. Aynı zamanda rüya sahibinin gizli açık bir düşmanını veya düşmanlarını kahredeceğini, bir tehlikeyi bertaraf edeceğine yorumlanır.

  Arı tarafından sokulduğunu görmek: Rüya sahibinin kötü niyetli bir kadın tarafından haksızlıklara maruz kalacağına, eziyet göreceğine ve kendini korumak için tedbir alması gerektiğine delalet eder.

  Rüyada bal yapan bir tarafından sokulmak: Rüya sahibinin hiç beklemediği bir anda çok eski bir arkadaş veya dostu ile karşılaşacağına işaret olarak yorumlanır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rüyada arı kovanı ve arı görmek: Kişinin rızkının genişleyeceğine ve kazancının artarak bereketleneceğine ve geçim sıkıntısı çekmeyeceğine yorumlanır.

  Rüyada Bir Kaç Adet Arı Görmek Ne Anlama Gelir?

  Rüya sahibinin birden çok arı görmesi, rüya sahibinin bol ganimet ve nimete kavuşacağına işaret olarak yorumlanır.

  Rüyada Arı Tarafından Kovalandığını Görmek Ne Anlama Gelir?

  Rüyada arı tarafından kovalandığını gören rüya sahibinin çok büyük bir hayal kırıklığı yaşayacağına yorumlanır. Alçak insanlar arasında mağdur kalacağına ve dikkatli olması gerektiğine yorumlanır. Rüya sahibinin kazancını kıskananların bulunduğu ve kendisinin refah ve mutluluğa göz koyanların bulunduğuna yorumlanır.

  Rüyada Arı Sokması Neye İşarettir?

  Rüyada kendisini arının soktuğunu gören rüya sahibinin bir dost ya da arkadaşından zarar göreceğine, kendisini hayal kırıklığına uğratacağına delalet eder. Bir müddet sıkıntı çekileceğine fakat bu zahmet döneminden sonra mal ve kazanca kavuşulacağına yorumlanır.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow