hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Rüyada Mezar Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Mezarlık Görmek, Mezar Kazmak Nasıl Yorumlanır?

  Rüyada Mezar Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Mezarlık Görmek, Mezar Kazmak Nasıl Yorumlanır
  expand

  Rüyada mezar görmenin bilinen pek çok anlamı bulunmaktadır. Sıklıkla karşılaşılan bir rüyadır. Yaşadığımız hayatta ölüm herkesi etkileyen, üzücü bir olaydır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu nedenle rüyada mezar görmek pek çok insanın yaşamış olduğu travmalar ve bazı psikolojik sebepler ile bu rüyayı gördüğü söylenmektedir. 

  Rüyada Mezar Görmek

  Rüyada mezar görmek, rüya yorumcuları tarafından farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüyada mezar görülmesi genellikle hapse, zindana ve fakirliğe yorumlanır. Rüyada mezar görmenin bir diğer anlamı da iffetin korunamayacağı anlamını taşımaktadır. Rüya sahibinin evinin önünde mezar görmesi ise, ailesi ile sıkıntılar yaşayacağına, kısmetinin azalacağına delalet eder. 

  Rüyada tanıdığı bir kimsenin mezarını görmek, ölmüş olan kişinin rüya sahibinden dua beklediği anlamını taşımaktadır. Mezar görmek genellikle hayra yorumlanmamaktadır. Bunun yanı sıra çok kötü bir anlama da gelmemektedir. Alimler, rüyada mezar gören kişinin ders çıkarması gerektiğini savunmuşlardır. Kişi hatalarından ders çıkararak yaşamına devam etmesi şeklinde yorumlanmaktadır. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rüyada Mezarlık Görmek

  Rüyada mezarlık görmek, bilinen pek çok anlamı vardır. Rüyanın yorumlanmasında iki farklı etken oldukça önemlidir. Bunlar; rüyanın şekli ve görüldüğü ortamdır. Rüyada bir kimsenin mezarlığını görmek, orayı ziyaret etmek hapiste olan bir kişinin hürriyetine kavuşacağına yorumlanmaktadır. Bunun yanı sıra hapiste olan bir kimsenin ziyaret edileceği şeklinde de yorumlanır. Bazı rüya tabiri yapan kimseler ise hasta olan bir kimsenin ziyaretine gidileceğine, rüyayı gören kişinin iyimser bir kişi olduğuna yorumlanmaktadır.

  Rüyada Mezar Kazmak

  Rüyada mezar kazmak, rüya sahibinin maddi olarak zorluğa düşmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Maddi olarak iyi olan bir kişinin rüyasında mezar kazması, yakın bir zaman diliminde dara düşeceğine işaret etmektedir. Bu sebeple rüyayı gören kişinin üzüntülü bir sürece gireceği, sıkıntı ve stresli bir durum yaşayacağı anlamına gelmektedir. Rüyada tanıdığı birinin mezarının kazılması ise ruh sağlığının bozulacağına yorumlanmaktadır. 

  Rüyada Mezar Taşı Görmek

  Rüyada mezar taşı görmek, birçok anlamı vardır. Rüyada görülen mezar taşı, rüyanın sahibi için önemli bir durumdur. Genel anlamda; bilim, irfan, ilim gibi anlamlara gelmektedir. Bazı rüya tabircileri, rüyasında mezar taşını görmenin güç sahibi olması şeklinde yorumlamışlardır. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Rüyada Mezarlıkta Dolaşmak

  Rüyada mezarlıkta dolaşmak, inanç sahibi olmayan birisine işaret etmektedir. Hiçbir kimseye faydası olmayan kimselerin evine girecek olan rüya sahibi, yine faydasız insanlar ile vakit geçirecektir. Rüya sırasında mezarlık içerisinde dolaşmak, boş ve yararsız işler anlamına gelmektedir. 

  Rüyada Mezarda Uyumak 

  Rüyada mezarda uyumak, rüyada mezarda yatıp kalktığını görmüş olan kişi fakirleşir. Rüya yorumcuları mezarda uyuduğunu gören kişinin rüyasının hayırlı olmayacağını ifade etmektedir. Rüyada aynı mezarda sürekli olarak uyukladığını gören kişinin rütbesi düşer. İlim irfan sahibi ise bunu kayıp eder. Sahip olduğu malını tanımamış olduğu kişilere kaptırır. İşlemiş olduğu günahlardan, yapmış olduğu hatalardan ders almaz. Bu durum rüya sahibinin psikolojik hastalıklar yaşayacağına işaret eder. 

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow