hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Şubat Ayı Hangi Burç? Şubat Burcu Nedir? Şubat'da Doğanların Burcu

  Şubat Ayı Hangi Burç Şubat Burcu Nedir Şubatda Doğanların Burcu
  expand

  Şubat ayı içerisinde doğan kişilerin hangi burç oldukları merak edilmektedir. Son dönemlerde en çok araştırılan konulardan birisi olmuştur. Diğer aylarda olduğu gibi şubat ayı iki burç üzerinden geçmektedir. Bunlardan biri kova diğeri ise balık burcudur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şubat Ayı Hangi Burç?

  2020 yılında Şubat ayı içerisinde doğan kişiler hangi burç olduklarını merak etmektedir. Şubat ayı içerisinde doğan kişiler iki ayrı burç üzerinden ele alınmaktadır. Bu burçlardan biri kova diğeri ise balık burcudur. Hangi burca ait olduğunu öğrenebilmek için doğum günü önemli olmaktadır.

  Şubat Burcu Nedir?

  Şubat ayı burcu kişilerin doğdukları güne göre değişkenlik gösterir. Şubat ayının 19. gününe kadar doğan kişiler kova burcu iken 20 Şubat ve sonrası doğan kişiler balık burcu olarak kabul edilmektedir. Balık burcu ile kova burcu birbirinden farklı özelliklere sahip iken kişilerin cinsiyetleri ve yükselen burçları da karakter ve özelliklerde değişkenlik gösterir.

  Şubatta Doğanların Burcu

  Şubat ayı içerisinde doğan kişiler kova burcu mu yoksa balık burcu mu olduklarını merak etmektedir. Bunu öğrenebilmek için doğum günlerine dikkat edilmelidir. Çünkü Şubat ayı içerisinde iki farklı burç bulunmaktadır. Kova burcu olan kişilerin 22 Ocak ile 19 Şubat tarihi arasında doğmaları gerekir. 20 Şubat ile 20 Mart arasında doğan kişiler ise balık burcu olarak kabul edilmektedir.

  Şubat Ayında Doğan Kişilerin Özellikleri

  Şubat ayı burcunun özelliklerine baktığımızda iki ayrı burcun özelliği ile karşılaşırız. Bu nedenle kişilerin doğdukları ay dışında doğdukları günler de burçları belirlemektedir. Kova burcu olan kişiler özgürlükçü, öz güvene sahip, insancıl ve irade sahibi kişilerdir.

  20 Şubat ve sonrasında doğan balık burçlarının özelliği ise duygusal yapıları, insancıl olmaları, empati kurabilen ve sezgisel olmaları ile ön plana çıkmaktadırlar. Fakat bu iki burçlarda cinsiyete göre ve güne bağlı olarak özelliklerde değişkenlik gösterebilir.

  Şubat Ayında Doğan Kişilerin Yükselen Burcu Nasıl Hesaplanır?

  Yükselen burçlarının hesaplanmasında kişilerin doğdukları saat baz alınmaktadır. Doğdukları ay ve gün dışında saate göre yükselen burçları değişebilir. Her iki saatte bir yükselen burcu değişmektedir. Kişilerin karakter özellikleri bakımından yükselen burçları da oldukça etkilidir.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow