Son Dakika

Instagram beğeni sayısı gizleme özelliği ne zaman çıkacak?

A A

18.07.2019 - 11:12

Beğeni sayısı gizleme özelliği Instagram tarafından bazı ülkelerde kullanılmaya başlandı. Önümüzdeki günlerde Türkiye’de de kullanılacağı düşünülen uygulama ile artık kişiler fotoğraflarına gelen beğenileri diledikleri takdirde sadece kendileri görebilecek.

Instagram beğeni sayısı gizleme özelliği ne zaman çıkacak?

Instagram beğeni sayısı gizleme özelliği test süreci başladı. İtalya, Avustralya, Kanada, Brezilya Japonya, Yeni Zelanda ve İrlanda gibi ülkelerde test aşamasında olan uygulama ile ilgili Instagram’dan da açıklama geldi.

Beğeni sayısının tamamen ne zaman kalkacağını açıklamadı ancak bu özelliğe neden gerek duyduğunu şu sözlerle ifade etti: 

"Arkadaşlarınızın paylaştığı fotoğraflara ve videolara odaklanmasını istiyoruz. Fotoğraflarınıza gelen kendi beğenilerinizi görmeye devam edebilirsiniz, ancak arkadaşlarınız gönderinizin ne kadar beğenildiğini göremez.

BEĞENİ SAYISI GİZLEME ÖZELLİĞİ NE ZAMAN AKTİF OLACAK?

Sosyal medya devinin bu özelliği Türkiye’de ne zaman devreye sokacağıyla ilgili net bir tarih açıklaması yapılmasa da diğer ülkelerde uygulamanın sorunsuz çalışması halinde Türkiye’ye de en kısa zamanda gelmesi bekleniyor.