Tarihin en tuhaf android telefonları

Bugün, ticari amaçlı üretilen ilk Android telefon T-Mobile G1'in onuncu yıldönümü. Android ile beraber geçirdiğimiz son 10 yılda, kimi zaman çok ilginç telefonlarla karşı karşıya kaldık. İşte en tuhaf ünvanına layık olan telefonlarMotorola Backflip
Kaydırmalı fiziksel klavyesi bulunan telefonların popüler olduğu dönemde Motorola, ilginç bir klavyeli telefon denemesi yapmıştı. Motorola BackFlip adlı bu model, katlanabilen klavyeye sahipti.
Samsung Continuum
Webtekno'nun derlediği habere göre, LG'nin şu sıralar V serisinde kullandığı ikinci ekran, Samsung tarafından yıllar önce düşünülmüştü. Alt kısımda ikinci bir ekranı bulunan bu telefon, sanal tuşlarının konumlandırması ve 'fasulye' şeklindeki tasarımıyla tam bir ergonomi katiliydi.
Casio G'zOne Commando
Casio'nun bahsettiğimiz cihazının isimlendirmesi aynen bu şekilde. Sağlamlığıyla dikkat çeken bu telefon, IP sertifikası olmamasına rağmen su geçirmezliğiyle herkesin takdirini alıyordu
Kyocera Echo
Çift ekranlı ilk Android telefonlardan biri olan Echo, kalın çerçeveleriyle göze hoş gelmese de gayet yenilikçi bir telefondu. Tablet modu sayesinde gerçek multitasking deneyimi yaşatan telefon, yüksek satış rakamlarına ulaşamadı.
LG Optimus Vu
Bir zamanlar ülkemizde de satılan bu cihaz, 4:3 ekran oranıyla oldukça tuhaf bir tasarıma sahipti. Zamanına göre oldukça iyi donanımsal özellikleri bulunan Optimus Vu, Samsung'un Note serisinde olduğu gibi bir kalemle geliyordu; ancak bu kalem oldukça kullanışsızdı.
Asus PadFone
Asus'un PadFone adıyla çıkardığı bu telefon serisi, yanında cihazı tablete çeviren bir istasyonla geliyordu. Asus'un birkaç yıl boyunca devam ettirdiği PadFone serisi, satış rakamlarının düşük olması sebebiyle devam ettirilmedi. Akıllı telefon ekranlarının yeteri kadar büyümesiyle, böyle bir telefona ihtiyaç kalmadı.
Samsung W201x
Samsung'un 2013 yılından beri, her yıla özel olarak çıkardığı bu telefon; kapaklı telefon deneyimiyle Android deneyimini bir araya getiriyor. İlginç bir fikir olsa da çoğu insan böyle bir telefon kullanmak istemiyor, ayrıca bu cihazların fiyatı da 3000 dolar seviyesinde.
Samsung Galaxy Round
Bugün itibariyle en büyük kavisli ekran üreticisi olan Samsung, birkaç yıl önce böyle değişik bir telefona imza atmıştı. Samsung'un şu anki amiral gemilerinden farklı olarak, konkav bir yapıya sahip olan Galaxy Round sadece Kore'de satışa çıkmıştı.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS