Apple ve Google arasında cheeseburger krizi

Google’ın cheeseburger emojisi hakkında sosyal medyada ortaya çıkan bir tartışma, viral olarak yayılırken, şirketin üst yönetiminde de tüm işlerin iptal edilmesine neden oldu.Dünyanın en büyük şirketleri Apple ve Google arasında emoji krizi çıktı.
Google’ın cheeseburger emojisi hakkında sosyal medyada ortaya çıkan bir tartışma, viral olarak yayılırken, şirketin üst yönetiminde de tüm işlerin iptal edilmesine neden oldu.
Tartışma, Google’ın cheeseburger emojisinde, peyniri köftenin altına koymasıyla ateşlendi.
Sosyal medya kullanıcıları, peynirin köftenin altında olmasının yanlış olduğunu ve Apple’ın cheeseburger emojisinin peyniri üste koyarak doğru yaptığını vurgulayınca, peyniri altta tercih edenlerle üstte tercih edenler arasında tartışma çıktı.
Ardından tartışmaya internet devi Google'ın CEO’su Sundar Pichai de dahil oldu ve şirkette tüm yöneticilerin şu anda işlerini iptal ederek bu emoji sorununu çözmek için acil durum ilan ettiğini açıklayarak viralin daha da büyümesine katkıda bulundu.
Tartışmaya burger uzmanları da dahil oldu. Shake Shack'ın Mutfak Rehberi Mark Rosati, yaptığı açıklamada, Apple'a hak verirken, 'Biz mutfağımızda hazırladığımız burgerlerde her zaman peyniri köftenin üzerine koyarak servis ederiz.' dedi.
Tartışmaya Burger King ve Wendy's de dahil olurken, Burger King Apple'a hak verdi.
İşte bugün kullanılan tüm cheeseburger emojileri;
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS