Yaşlandırma uygulaması FaceApp nedir, nasıl kullanılır?

Yaşlandırma uygulaması FaceApp nedir, nasıl kullanılır?

FaceApp uygulaması yaşlandırma tekniği ile kullanıcılarına ilerleyen yaşlarında görünebilecekleri olası dış görüntüleri hakkında bilgiler veriyor. Ünlü isimlerin de kullanmasıyla birlikte popülerliğini artıran uygulama birçok kişi tarafından paylaşılmaya başlandı. Peki, FaceApp nedir, yaşlandırma uygulaması nasıl kullanılır?

FaceApp uygulaması sayesinde ilerleyen yıllardaki olası görüntülerine şimdiden ulaşabilen kullanıcılar yaşlı hallerini sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmaya devam ediyor. İşte yaşlandırma uygulaması ile ilgili bazı detaylar ve uygulamayı kullanmak isteyen kişiler için bilinmesi gerekenler…


FaceApp kendi içinde yeni bir şey değil. Uygulamanın ilk 2017 yılında ortaya çıktı ve çok çeşitli popüler filtreler ve düzenleme efektleri sunuyor. Ancak, şu anda 60 yaş daha yaşlı görünmenizi sağlayan yeni bir filtre yüzünden viral hale geliyor.  Yaşlandırma özelliğinin yanı sıra FaceApp gece/gündüz makyajı uygulayabiliyor, saç rengini değiştirebiliyor, sakal ve bıyık yüze göre uygulanabiliyor. Aynı zamanda paylaşılan bir yüzün karşı cinsteki halini dahi ekrana getiren uygulama, farklı çeşit dövmeleri de eklemenize olanak veriyor.


Yeni bir şey gibi gelmeyebilir ama o kadar gerçekçi ki, herkes bunu sosyal medyada yapıyor ve kimin daha yaşlı göründüğünü görmek için bir mücadeleye dönüşmüş. Kylie Jenner, Brendon Urie, Justin Bieber, Selena Gomez ve Shawn Mendes gibi pek çok isim FaceApp akımına dahil oldu.


FaceApp nasıl kullanılır?


Tek yapmanız gereken FaceApp uygulamasını indirmek, şiddetli bir şekilde yaşlanmak için kendinizin (veya başka birinin) bir fotoğrafını seçip uygulamanın yaş bölümündeki ücretsiz eski seçeneğini denemek. Daha sonra kırışıklıklar, gri saçlar ve çok eski bir yüz oluşturmak için bir araya gelen diğer küçük ayrıntıları vererek seçtiğiniz yüzünüzü düzenliyor. 


Uygulamayı App Store ve Play Store üzerinden indirerek kullanabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS