hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ABD Başkanı Biden'ın eşi Jill Biden tekrar Covid-19'a yakalandı

  ABD Başkanı Bidenın eşi Jill Biden tekrar Covid-19a yakalandı
  expand

  Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada ise First Lady'nin testinin pozitif çıkmasının ardından ABD Başkanı Biden'a test yapıldığı duyuruldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD Başkanı Joe Biden'ın eşi Jill Biden'ın tekrar Covid-19'a yakalandığı açıklandı. Biden'ın test sonucunun ise negatif olduğu belirtildi.

  Geçen yıl ağustos ayında Covid-19'a yakalanan Jill Biden'ın yapılan test sonucunun pozitif sonuç verdiği belirtildi.

  Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada 72 yaşındaki First Lady'nin semptomlarının hafif olduğu ve evinde dinlendiği kaydedildi. 80 yaşındaki ABD Başkanı Biden ise son olarak geçen yıl temmuz ayında hastalığa yakalanmıştı.

  Euronews Türkçe'deki habere göre İletişim Direktörü Elizabeth Alexander konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu akşam First Lady'nin Covid-19 testi pozitif çıktı. Delaware'de Rehoboth Beach'teki evlerinde kalacak" dedi.

  Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada ise First Lady'nin testinin pozitif çıkmasının ardından Biden'a test yapıldığı duyuruldu. Açıklamada, Biden'ın Covid-19 testinin negatif sonuç verdiği ancak bu hafta boyunda düzenli aralıklarla test yapılacağı ve semptomların izleneceği ifade edildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Açıklamada ABD Başkanı Biden'ın planlı yurt dışı seyahatinin bu durumdan etkilenip etkilenmediğine ilişkin yorum yapılmadı. Ancak Biden'ın bir haftalık resmi programı eşinin Covid-19'a yakalandığını belirten açıklamadan hemen sonra yayınlandı.

  Bu programa göre ABD Başkanı Biden, G20 Zirvesi için Yeni Delhi'ye gidecek. ABD'de gelecek yıl yapılacak seçimde tekrar yarışmak isteyen Biden'ın ilerleyen yaşı ve sağlık durumu ülkede tartışılmaya devam ediyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow