hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ABD 'O iskele' ile mi Gazze'ye sızdı? ''İddialar doğruysa bu çok endişe verici!''

  KAYNAKCNN TÜRK

  İsrail'in rehine kurtarma operasyonuna bir Amerikan birimi Gazze'ye kurulan insani yüzer iskeleyi kullanarak sızdı mı? İddialar üzerine BM'den tepki geldi. Bunun yardımlar için endişe verici olduğu açıklanırken, BM iskeledeki operasyonlarını durdurduğunu açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD İSKELE İLE GAZZE'YE Mİ SIZDI?

  İsrail'in 4 rehineyi kurtarıp katliam yaptığı operasyonda, bir ABD biriminin de insani yardımları sevkiyatı için kullanılmak üzere inşa edilen yüzer iskeleden Gazze'ye sızdığı iddia edilmişti.

  BM İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Yardım Koordinatörü Martin Griffiths bunun yardımlar için endişe verici olduğunu söyledi;

  ''Bu iddiaları duyduk, hatta dün burada meslektaşlarımızla da konuştuk ve bunlar çok çok endişe verici. Eğer doğruysa bunlar oldukça endişe verici çünkü bu operasyonda gelecekte yapılacak herhangi bir insani müdahaleyi riske atacaklar; üstelik sadece sahilde değil, daha da içeride, Gazze'ye giden ve bu operasyonun bir parçası olduğu iddia edilen yollarda.'' dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BM: İSKELEDEKİ OPERASYONLARIMIZI DURAKLATTIK

  Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Sözcüsü Stéphane Dujarric de insani yardım iskelesinde operasyonlarını durdurduklarını açıkladı;

  ''Bu arada, Dünya Gıda Programı'ndaki meslektaşlarımız bize, personelimizin ve ortaklarımızın güvenliğini sağlamak için güvenlik durumunun kapsamlı bir değerlendirmesi yapılana kadar yüzer iskeledeki operasyonları geçici olarak duraklattığımızı söylüyor.'' ifadelerini kullandı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow