hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ABD üssüne bir saldırı daha! Bomba yüklü İHA ile vuruldular

  ABD üssüne bir saldırı daha Bomba yüklü İHA ile vuruldular
  expand
  KAYNAKİHA

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Erbil kentinde yer alan ve ABD askerlerinin bulunduğu askeri üsse İHA’lı saldırı yapıldı. Saldırı sonrası üste yangın çıktığı bildirildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail'e desteğini açıklaya ABD'nin Suriye ve Irak'ta bulunan üsleri hedef alınmaya devam ediliyor. Son olarak Irak’ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Erbil kentinin kuzeyinde yer alan ABD öncülüğündeki terör örgütü DEAŞ karşıtı koalisyon güçlerinin bulunduğu Harir Üssü’ne bomba yüklü İHA ile saldırı düzenlendi.

  Saldırı sonrası üste yangın çıkarken, ölen ya da yaralanan olup olmadığı henüz bilinmiyor.

  MUSUL'DA ABD KONVOYUNA SALDIRI

  Musul kentinde ise ABD ve Irak ordusundan oluşan bir askeri konvoya bombalı saldırı düzenlendi. Irak Terörle Mücadele Birimi ve ABD askerlerinin bulunduğu konvoya Musul Barajı yakınlarında yol kenarına yerleştirilen bombanın patlatılması ile düzenlenen saldırıda, ölen ya da yaralanan olup olmadığı bilinmiyor.

  İsrail’in 7 Ekim’de Gazze Şeridi’ne başlattığı saldırıların ardından Irak ve Suriye’de ABD askerlerinin bulunduğu üslere yönelik saldırılar arttı. Saldırılarını çoğunu İran yanlısı Şii milis gruplarının çatısı altında toplandığı Irak İslami Direnişi adlı grup üstlendi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow