hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ABD’de Türkevi’ne saldırı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Türkiye’nin New York Başkonsolosluğunun yer aldığı ve Türk vatandaşlarının cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için oy kullandığı Türkevi’ne saldırı düzenlendi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Amerika Birleşik Devletleri’nde Türkiye’nin New York Başkonsolosluğunun bulunduğu Türkevi binası saldırıya uğradı.

  Saldırıda sonrası binanın girişindeki kapının cam bölümünün kırıldığı görüldü. Türkiye’nin New York Başkonsolosluğu ve New York Polis Departmanı’ndan saldırıya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

  ABD’de Türkevi’ne saldırı

  CNN TÜRK canlı yayınında Büşra Arslantaş’ın sorularını yanıtlayan New York Polis Teşkilatı eski Toplum Koordinatörü Erhan Yıldırım şu açıklamaları yaptı:

  “Çok üzücü bir hadise ile karşı karşıyayız. Yeni yapılan bir Türkevi’nden bahsediyoruz. İki sene önce açılışına da katılmıştım.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu bölge, BM’nin bulunduğu caddenin ön caddesi. Hemen her karesi kameralarla dolu olan bir bölgedir. Şu anda kimin yaptığını sadece tahmin edebiliriz." 

  Yıldırım, saldırıya uğrayan binadaki camların çok kalın yapıda olduğuna dikkat çekerek, "Bu kadar şiddetli bir darbeyi bir anda yapabilecek en az birkaç kişinin olabileceğini tahmin edebiliyorum" dedi ve levye benzeri bir alet kullanılmış olabileceğini söyledi. 

  Gelen bilgilere göre polis, Türkevi'nin etrafına güvenlik şeridi çekti. Saldırı ile ilgili soruşturma başlatıldı.

   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow