hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ABD'de yeni başkanlık anketi

  KAYNAKCNN TÜRK

  CNN International, ABD'de kasım ayı seçimlerine dair yeni anketini yayınladı. Buna göre eski Amerikan Başkanı Donald Trump, Joe Biden'ın 6 puan önünde. Biden'in İsrail politikasını onaylamayanların oranı da gittikçe artıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD'de seçim heyecanı gün geçtikçe artıyor. Seçimlere artık yalnızca 6 ay kaldı. Eski Başkan Donald Trump ve mevcut Başkan Joe Biden arasındaki yarışta gözler anketlere dikildi.

  CNN International da yeni anketini izleyicilerine duyurdu. Buna göre çoğunluk eski Başkan Donald Trump'ın başkanlığı döneminde Joe Biden'dan daha iyi olduğunu söyledi. Yüzde 49 Trump'a oy vereceğim derken, yüzde 43 Biden'ı destekleyeceğini kaydetti.

  ABDde yeni başkanlık anketi

  Ankette sorulardan biri de "Trump'ı mı Biden'ı mı başarılı görüyorsunuz?" oldu. ABD'liler yüzde 55 oranında ‘Trump başarılı’ dedi, başarısız diyenlerin oranı ise yüzde 44 oldu. Mevcut Başkan ise ABD'lilerin takdirini Trump kadar da alamadı... Yüzde 61 Biden'ın başarısız olduğunu söylerken yalnız yüzde 39 başarılı dedi.

  Biden açısından en kötüsü de demokratlardan kesin bir destek alamayışı gibi görünüyor. CNN anketine göre Başkan Biden kendi partililerinin yalnızca yüzde 73'ünün oyunu alırken, Trump ise Cumhuriyetçilerin yüzde 91 oranında desteklediği bir aday.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABDde yeni başkanlık anketi

  Ankette ABD'lilere Biden'ın politikasında neyi onaylamadıkları da soruldu. Biden'ın en zorlandığı konu Gazze oldu. Bu konudaki tutumunu halkın yüzde 71'i onaylamazken, 35 yaş altındaysa bu oran yüzde 81'e yükseldi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow