hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ABD’den Ukrayna’ya 275 milyon dolarlık yeni yardım paketi

  ABD’den Ukrayna’ya 275 milyon dolarlık yeni yardım paketi
  expand
  KAYNAKİHA

  ABD Dışişleri Bakanlığı, Rusya’nın saldırganlığına karşı Ukrayna’yı desteklemek amacıyla 275 milyon dolarlık yeni bir yardım paketi açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD, Rusya’ya karşı Ukrayna’ya desteğini artırarak sürdürüyor. ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Rusya’nın saldırganlığına karşı Ukrayna’ya önemli miktarda yeni silah ve teçhizat sevkiyatı yapılacağını duyurdu. Açıklamada, “Ukrayna’nın Rusya'nın Harkov yakınlarındaki saldırısını püskürtmesine yardımcı olma çabalarımızın bir parçası olan 275 milyon dolarlık bu paket, acil olarak ihtiyaç duyulan kabiliyetleri içermektedir” denildi.

   "ABD UKRAYNA'NIN YANINDA YER ALMAYA DEVAM EDECEK"

  Önceki paketlerde yer alan yardımların halihazırda cepheye ulaşmış durumda olduğu belirtilen açıklamada, “Bu yeni yardımları mümkün olan en kısa sürede Ukrayna ordusunun kendi topraklarını savunmak ve Ukrayna halkını korumak için kullanabilmesi amacıyla sevk edeceğiz. Başkan Biden'ın da açıkça ifade ettiği üzere, ABD ve oluşturduğumuz uluslararası koalisyon, özgürlüğünü savunan Ukrayna'nın yanında yer almaya devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow