hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ABD'den 'uyuşturucu' yaptırımı listesi: Çin ve Meksika’dan 17 kişi ve kuruluş listede

  ABDden uyuşturucu yaptırımı listesi: Çin ve Meksika’dan 17 kişi ve kuruluş listede
  expand
  KAYNAKİHA

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, yasa dışı uyuşturucu madde üretimi nedeniyle Çin ve Meksika’da bulunan 17 kişi ve kuruluşun yaptırım listesine alındığı duyurdu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD, Çin ve Meksika’daki yasa dışı uyuşturucu madde üretimine karşı harekete geçti. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken yaptığı yazılı açıklamada, fentanil ve diğer sentetik uyuşturucuların yasa dışı üretimini ve kaçakçılığını durdurmaya yönelik küresel çabalar kapsamında Hazine Bakanlığı tarafından Çin ve Meksika’da bulunan 17 kişi ve kuruluşun yaptırım listesine alındığını duyurdu.

  UYUŞTURUCU ZİNCİRİNİ BOZMA TAAHHÜDÜ

  Yaptırımların Meksika hükümeti ile yakın koordinasyon ile uygulandığı aktarılan açıklamada, yaptırımlar ile belirli ülkelerin değil, suç faaliyetlerine karışan kuruluşların ve bireylerin hedef alındığına dikkat çekildi.

  ABD yönetiminin, üretimden kaçakçılığa ve dağıtıma kadar yasa dışı sentetik uyuşturucu tedarik zincirini bozma taahhüdünü sürdürdüğü vurgulanan açıklamada, söz konusu ortak tehdidi ele almak için dünyadaki tüm ülkelerle birlikte çalışmayı hazır olunduğu ifade edildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow