hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Amazon ormanlarında kaybolmuştu! Nasıl hayatta kaldığını anlattı

  Amazon ormanlarında kaybolmuştu Nasıl hayatta kaldığını anlattı
  expand
  KAYNAK(Fotoğraf: Temsili)

  Amazon ormanlarında 25 Ocak'ta 4 arkadaşı ile avlanmaya giden, daha sonra arkadaş grubundan ayrılıp kaybolan 30 yaşındaki Jhonatan Acosta, 31 gün boyunca hayatta kalmak için verdiği zorlu mücadeleyi anlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bir aydır Amazon'da tek başına kaybolduğunu iddia eden Bolivyalı bir adam, hayatta kalmak için böcek ve solucan yediğini, botlarına su topladığını anlattı.

  30 yaşındaki Jhonatan Acosta'nın anlattıkları doğrulanırsa, Amazon'da yalnız başına en uzun süre hayatta kalan kişi olma ünvanını alacak.

  Acosta, Unitel TV'ye verdiği demeçte, "Hayatta kalma teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak çok yardımcı oldu: Böcek tüketmek, solucan yemek zorunda kaldım. Hayvanların saldırısına uğradım" dedi.

  Acosta, Ocak ayı sonunda ailesi tarafından kayıp olarak bildirildi.

  Amazon ormanlarında kaybolmuştu Nasıl hayatta kaldığını anlattı

  TRT Haber'de yer alan bilgiye göre dört arkadaşıyla Amazon yağmur ormanlarında av gezisindeydi ancak 25 Ocak'ta gruptan ayrıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tam bir ay sonra, geçen cumartesi, arama kurtarma ekipleri tarafından bulundu.

  Acosta, Unitel'e kaybolduğu zamanın yarısında yağmur yağdığını söyledi. Lastik çizmelerini bulabildiği her türlü yağmur suyunu toplamak için kullandı.

  Acosta, “Tanrıdan yağmur diledim Yağmur yağmasaydı hayatta kalamazdım." dedi.

  Bolivya'da bilinen başka bir vakada, İsrailli maceracı Yossi Ghinsberg, 1981'de Amazon'da üç hafta hayatta kaldı; bu, Daniel Radcliffe'in başrol oynadığı Jungle adlı bir filme ilham kaynağı oldu.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow