hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ateşkes başladı: 13 İsrailliye karşılık 39 Filistinli serbest kaldı... İşte bölgedeki son durum!

  KAYNAKİHA

  Gazze’de ateşkes bugün Türkiye saati ile 08.00’de başladı. Bölgede hareketlilik olduğu görülürken, Tayland Başbakanı Gazze’de tutulan 12 Taylandlı işçinin serbest bırakıldığını açıkladı. 13 İsraillinin ise Kızılhaç'a teslim edildiği aktarıldı. Gelişmenin ardından 39 Filistinlinin de serbest bırakıldığı öğrenildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İsrail ile Hamas arasında varılan 4 günlük insani ara, Türkiye saatiyle 08.00’de başladı.  İsrail ile Hamas arasında yapılan esirlerin serbest bırakılmasına yönelik anlaşmanın ardından ilk adım atıldı. Bugün Hamas tarafından esir tutulan 13 İsrailli ile İsrail hapishanelerinde tutuklu bulunan 39 Filistinli serbest bırakıldı..

  Tayland, Gazze'de esir tutulan 12 Tayland vatandaşının serbest bırakıldığını duyurdu.

  HAMAS 12 TAYLANDLI İŞÇİYİ SERBEST BIRAKTI

  İsrail ile Hamas arasında varılan 4 günlük insani ara anlaşması bugün başladı. Saatler ilerledikçe bölgede gözler İsrailli ve Filistinli esirlerin serbest bırakılmasına çevrildi. Tayland Başbakanı Srettha Thavisin ise bugün Gazze Şeridi’nde tutulan Taylandlı esirlere yönelik açıklama yaptı. Thavisin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, çatışmaların başladığı 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde esir tutulan 12 Tayland vatandaşının serbest bırakıldığını duyurdu.

  Ateşkes başladı: 13 İsrailliye karşılık 39 Filistinli serbest kaldı... İşte bölgedeki son durum

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İSRAİL-HAMAS ESİR TAKASI

  İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) tarafından yapılan açıklamada, 13 esirin IDF ve iç istihbarat servisi Şin Bet eşliğinde İsrail topraklarına getirildiğini duyuruldu. İsrail halkından sabır ve hassasiyet göstermeleri istenen açıklamada, “Tüm rehinelerin iadesi için savunma teşkilatının organlarıyla birlikte çalışmaya devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

  13 İSRAİLLİ ESİR SERBEST

  İsrail devlet televizyonu KAN'a göre, Hamas ile İsrail'in uzlaştığı "çatışmalara insani ara verilmesi mutabakatı" kapsamında bugün serbest bırakılan 13 İsrailli esir, Gazze Şeridi'nde Uluslararası Kızılhaç Örgütü tarafından Mısırlı yetkililere teslim edildi.

  Esirlerin teslimi, Uluslararası Kızılhaç Komitesi görevlileri tarafından ambulanslarla güney Gazze'deki Han Yunus'tan Mısır sınırındaki Refah Sınır Kapısı'na nakledilerek gerçekleşti.

  Ateşkes başladı: 13 İsrailliye karşılık 39 Filistinli serbest kaldı... İşte bölgedeki son durum

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  39 FİLİSTİNLİ SERBEST BIRAKILDI

  Katar Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Majed el-Ensari yaptığı açıklamada, İsrail hapishanelerinde tutsak olan 39 Filistinli kadın ve çocuğun insani ara taahhütleri doğrultusunda serbest bırakıldığını duyurdu. Batı Şeria'daki Ofer Hapishanesi'nden serbest bırakılan Filistinli mahkumlar, Ramallah'ın batısındaki Beitunia kasabasında coşkuyla karşılandı.

  Bugün yerel saatle 07.00’da (TSİ 08.00) başlayan insani ara 4 gün sürecek. İsrail ve Hamas arasında varılan anlaşmaya göre Hamas'ın Gazze Şeridi’nde esir olarak tuttuğu 50 İsrail vatandaşına karşılık, İsrail hapishanelerindeki 150 Filistinli serbest bırakılacak.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow