hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Avrupa'da çiftçilerin isyanı dinmiyor! Tüm sınır kapıları abluka altına alınacak

  Avrupada çiftçilerin isyanı dinmiyor Tüm sınır kapıları abluka altına alınacak
  expand
  KAYNAKİHA

  Polonyalı çiftçilerin, Ukrayna'dan ithal edilen tarım ve gıda ürünlerinin Polonya tarımını bitirdiği gerekçesiyle 20 Şubat’ta ülkenin Ukrayna ile olan tüm sınır kapılarını abluka altına alacakları öğrenildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Polonyalı çiftçilerin Ukrayna isyanı tırmanarak devam ediyor. Çiftçiler, Ukrayna'dan ithal edilen tarım ve gıda ürünlerinin Polonya tarımını bitirdiği gerekçesiyle protesto kararı aldı.

  PROTESTOLAR DAHA DA SERTLEŞECEK

  Polonyalı çiftçilerin bağlı bulunduğu NSZZ RI "Solidarnosci" sendikası tarafından yapılan açıklamada, 9 Şubat'ta başlatılan bir aylık protestoların daha da sertleştirileceği belirtildi.

  "AVRUPA YEŞİL MUTABAKATI İLE ÇİFTÇİLİK ARTIK KAR GETİRMEZ BİR HALE GELDİ"

  Ukrayna'dan ithal edilen kalitesi düşük tarım ve gıda ürünlerinin kendilerinin mal ettiklerinin çok altında fiyatla satılması dolayısıyla Polonya tarımının mahvedildiği belirtilen açıklamada, karbon salınımını yüzde 50 azaltmayı hedefleyen Avrupa Yeşil Mutabakatı ile çiftçiliğin artık kar getirmez bir hale geldiği ifade edildi.

  NSZZ RI "Solidarnosci", bu nedenle Polonyalı çiftçilerin 20 Şubat’ta Polonya'nın Ukrayna ile olan tüm sınır kapılarını abluka altına alacağını bildirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ulusal Ziraat Odaları Konseyi Yönetim Kurulu ise piyasada istikrarsızlığın sürmesi nedeniyle Başbakan Donald Tusk'tan çiftçilere tahıl, süt, domuz, gübre ve yakıt konularında sübvansiyon desteği vermelerini istedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow