hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bahçıvanını evlat edinip, milyar dolarlık servetini bırakacak!

  Bahçıvanını evlat edinip, milyar dolarlık servetini bırakacak
  expand

  Fransız lüks çanta ve giyim markası Hermes’in varislerinden Nicolas Puech, yaklaşık 13 milyar dolarlık servetinin en az yarısını bahçıvanına bırakmak istiyor. Ancak önünde hukuki olarak engeller oluşabilir...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Lüks moda devi Hermes’in 5. kuşak varislerinden Nicolas Puech, şaşırtıcı bir miras kararına imza attı.

  80 yaşındaki Puech, 13 milyar dolarlık servetinin en az yarısını orta yaşlarda olduğu belirtilen bahçıvanına bırakmak istiyor.  Bu kararını gerçekleştirebilmek için de bahçıvanını evlat edinmeyi planlıyor.

  Bahçıvanını evlat edinip, milyar dolarlık servetini bırakacak

  Ancak Puech’in 2011 yılında kendi kurmuş olduğu Isocrates Vakfı ile daha önceden sözleşmesi olduğu ve mirasının belli bir kısmını bu vakfa vereceği konuşulmuştu. İsviçre basında yer alan haberlere göre, Hermes’in varisi söz konusu sözleşmeyi de iptal etmeyi amaçlıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Puech’in planını yakın zamanda öğrendiğini belirten vakıf CNN International’a yanıt vererek, “Hukuki açıdan miras sözleşmesinin tek taraflı olarak iptali geçersiz ve dayanaksız görünmektedir” dedi ve vakfın sözleşme iptaline karşı çıktığını belitti.

   Milyarderin, Hermes şirketinin %5,7'sine sahip olduğu iddia ediliyor.

  Bu ayın başlarında yayımlanan yıllık Bloomberg sıralamasına göre, Hermes ailesi dünyanın en zengin üçüncü ailesi konumunda.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow