Bakan Çavuşoğlu: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin görüşecek

Bakan Çavuşoğlu: Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin görüşecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Pakistan Dışişleri Bakanı Shah Mehmood Qureshi ile ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, Erdoğan ve Putin'in Pazartesi görüşeceğini bildirdi.

Resmi ziyaret için Pakistan'da bulunan Çavuşoğlu, Pakistan DışişleriBakanı Şah Mahmud Kureyşi ile görüştükten sonra ortak basın toplantısı düzenledi. Pakistan'da bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Çavuşoğlu, bu ziyaretin iki ülkede yapılan seçimlerden hemen sonra gerçekleşmesinin ayrıca anlamlı olduğunu vurguladı.

 Bakan Çavuşoğlu, İdlib meselesine ilişkin "Biz İdlib'de siyasi bir çözüm istiyoruz" dedi. Türkiye'nin çözüm için Astana ve Cenevre'de çok çaba sarf ettiğininaltını çizen Çavuşoğlu, Suriye'de ülkenin geleceğini tehdit eden terörle mücadelede de kararlı olduklarını kaydetti.

Çavuşoğlu, Türkiye'nin İdlib'deki saldırıları durdurmak için ikili ve üçlü düzeyde çaba sarf ettiğini belirterek, diğer farklı aktörlerle de bu konuyuele aldıklarını aktardı. Çavuşoğlu, "Terör örgütleriyle mücadele konusunda herkesle işbirliğine hazırız ama terör örgütüyle mücadele kisvesi altında hiç ayrımyapılmaksızın sivil, kadın, çocuk herkesin bu şekilde öldürülmesi insani değildir, doğru değildir. Bu şekilde barış ve huzur getiremeyiz." dedi.

Türkiye'nin bu konuya ilişkin temaslarını devam ettireceğini söyleyen Çavuşoğlu, "Pazartesi Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Putin ile bir görüşme daha gerçekleştirecek. BM'de de bu çabalarımızı sürdüreceğiz. Zaten Türkiye'nin buçabalarına tüm dünya ve kurumlardan ciddi bir destek gelmektedir." diye konuştu.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS