hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bakan Fidan'dan Kuzey Makedonya'da diplomasi trafiği

  Bakan Fidandan Kuzey Makedonyada diplomasi trafiği
  expand
  KAYNAKİHA

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Üsküp’teki Güney Doğu Avrupa Ülkeleri Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi kapsamıdna bulunduğu Kuzey Makedonya'da temaslarını sürdürmeye devam ediyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Kuzey Makedonya’ya geldi. Fidan, başkent Üsküp’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı temsilen Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katıldı. Hakan Fidan, ayrıca Kuzey Makedonya’ya da temaslarını sürdürüyor. Bakan Fidan, başkent Üsküp’teki Güney Doğu Avrupa Ülkeleri Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi öncesinde Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bayram Begay ile görüştü.

  GDAÜ TOPLANTISINA KATILDI

  Bakan Fidan Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci (GDAÜ) Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katıldı. Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Gordana Siljanovska Davkova’nın başkanlık yaptığı zirveye Fidan’ın yanı sıra Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bajram Begaj, Karadağ Cumhurbaşkanı Jakov Milatovic, Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Denis Becirovic, Sırbistan Dışişleri Bakanı Marko Djuric ve diğer üye ülkelerin bakan ve büyükelçileri katıldı. Sürecin kurucu üyesi olan Kuzey Makedonya, daha önce 2000-2001 ve 2012-2013 yıllarında 2 kez başkanlık yaparken bu sene de Karadağ’ın ardından Temmuz 2023-Haziran 2024 dönemi için GDAÜ’nün Dönem Başkanlığını üstlendi. Arnavutluk, 1 Temmuz'da GDAÜ Dönem Başkanlığını bir yıllığına devralacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KARADAĞ CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞME

  Bakan Fidan, başkent Üsküp’teki Güney Doğu Avrupa Ülkeleri Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi marjında Karadağ Cumhurbaşkanı Jakov Milatoviç ile görüştü.

  Bakan Fidandan Kuzey Makedonyada diplomasi trafiği

  KUZEY MAKEDONYA DIŞİŞLERİ BAKANI İLE GÖRÜŞME

  Bakan Fidan, başkent Üsküp’teki Güney Doğu Avrupa Ülkeleri Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi marjında Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Bujar Osmani ile görüştü.

  Bakan Fidandan Kuzey Makedonyada diplomasi trafiği

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow