Başbakan tarifeli uçağa binecek

Başbakan tarifeli uçağa binecek

İtalya’nın yeni Başbakanı Giuseppe Conte bütün iç ve diş resmi ziyaretlerini tarifeli uçakla yapacağını açıkladı.

İtalya’nın yeni koalisyon Başbakanı hukuk profesörü Giuseppe Conte kemer sıkma politikası adına tüm iç ve diş resmi seyahatlerini tarifeli uçakla yapacağını açıkladı. 

Geçtiğimiz hafta Kanada’da düzenlenen G7 zirvesine katılan ve İtalyan Hava Kuvvetleri'ne ait bir uçakla Quebec’e giden Başbakan Giuseppe Conte üç yıldır hangarda duran ve devlete ait 150 milyon euroluk Airbus 340 uçağını kullanmama nedenini şöyle açıkladı:

“Devlete ait uçaklar çok pahalıya mal oluyor. Bunun için ben ve kabineme bağlı Bakanlar, bürokratlar, müşavirler, müsteşarlar tarifeli uçaklarla seyahat edeceğiz. G7 zirvesine gitmek için tarifeli sefer olanağını denedik ama yer bulamadık. Son anda İtalyan Hava Kuvvetlerinin bir uçağını kiraladık. Bundan böyle resmi seyahatlerimiz tarifeli uçaklarla olacak”.

İtalyan  devleti Merkez Sol Lideri Matteo Renzi’nin Başbakanlık döneminde 150 milyon euroya Airbus 340 uçağı satın almış, büyük polemik yaşanınca makam uçağı bir hangarda kaderine terk edilmişti.

Beş Yıldız Hareketi ve Lig Partisi'nin ortak Başbakanı Giuseppe Conte halen Başbakanlık sarayına gitmek için kendi özel aracını veya taksi kullanmakta.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS