hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Berlin'de müzakere masası kuruldu: Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanları bir araya geldi

  Berlinde müzakere masası kuruldu: Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanları bir araya geldi
  expand
  KAYNAKİHA

  Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan'ın barış anlaşması müzakereleri çerçevesinde bir araya geldiği görüşme, Almanya'nın başkenti Berlin'de başladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Azerbaycan ve Ermenistan arasında barış anlaşması müzakereleri Almanya'da devam ediyor. Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan'ın başkanlığındaki heyetler arasındaki görüşme, Almanya Dışişleri Bakanlığı'nın konukevi olarak kullandığı Villa Borsig'de başladı. Görüşmede, Azerbaycan ile Ermenistan arasında yapılması beklenen barış anlaşması ele alınıyor.

  Berlinde müzakere masası kuruldu: Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanları bir araya geldi

   

  SON MÜZAKERE MOSKOVA'DA YAPILMIŞTI

  Almanya'da 17 Şubat'ta düzenlenen 60. Münih Güvenlik Konferansında görüşen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, iki ülke arasında barış anlaşması müzakerelerinin devam ettirilmesi için dışişleri bakanlarına talimat vermişti. Aliyev ve Paşinyan, sınır belirleme komisyonlarının da yakında toplanmasını istemişti.
  Bayramov ve Mirzoyan en son barış anlaşması müzakereleri için 25 Temmuz 2023’te Moskova’da bir araya gelmişti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow