Beyaz Saray'dan eğit-donat itirafı!

Beyaz Saray'dan eğit-donat itirafı!

Amerika'nın Suriyeli muhalifleri eğitip donattığı programın başarısı özellikle bazı mensuplarının El Kaide bağlantılı El Nusra tarafından kaçırılması sonrası sorgulanmıştı. Beyaz Saray'dan itiraf geldi. Sözcü, program Obama yönetiminin beklediği kadar işe yaramadı dedi.

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest MSNBC'ye konuştu. Beşar Esad için Suriye krizinin kökenindeki sebep dedi. Eğit donat için de beklendiği kadar başarılı olmadı mesajını verdi.


Eğit donat programı Amerika'da 2016 seçimlerinde Demokrat Parti'den aday olan eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın da gündemindeydi. Clinton NBC televizyonuna konuştu.. 


Obama yönetiminde daha önce dışişleri bakanı olarak görev yapan Clinton'a eğit donat politikada bir başarısızlığa mı işaret ediyor diye soruldu. Hillary Clinton da "evet" diye yanıt verdi.


"Burada oturup o dönem tavsiye ettiğimiz adımları atsaydık daha çok ilerleme sağlardık diyemem" dedi ama sahadakileri organize edip destekleseydik bir fark yaratabilirdik" diye konuştu. Pentagon'un attığı adımlar işe yaramadı diye konuştu.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS