hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Biden 'asla ve asla' diyerek vurguladı: "Bir yıl önce söylediklerimi tekrar edeceğim"

  Biden asla ve asla diyerek vurguladı: Bir yıl önce söylediklerimi tekrar edeceğim
  expand
  KAYNAKİHA

  ABD Başkanı Joe Biden, Rusya-Ukrayna arasındaki savaşın yıl dönümünde bazı mesajlar verdi. 'Asla ve asla' diyerek vurgu yapan Biden, "Bir yıl önce Rusya Ukrayna'yı işgal ettiğinde söylediğimi bugün tekrarlayacağım" ifadelerine yer verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD Başkanı Joe Biden, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin 1'inci yıldönümünde sosyal medya hesabından Ukrayna'ya destek mesajı paylaştı. Biden yaptığı paylaşımda, "Bir yıl önce Rusya Ukrayna'yı işgal ettiğinde söylediğimi bugün tekrarlayacağım. Bir imparatorluğu yeniden kurmaya kararlı bir diktatör, halkın özgürlük sevgisini yok edemez. Vahşet asla özgürlerin iradesini ezemez. Ve Ukrayna asla Rusya için bir zafer olmayacak. Asla" ifadelerini kullandı.

  Biden, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile olan fotoğrafına yer verdiği paylaşımında ise, "Bugün, bombaların düşmeye başlamasından bir yıl sonra, Ukrayna hala bağımsız ve özgür. Herson'dan Harkiv'e Ukraynalılar topraklarını geri aldı. Ve geçen yıl Rusya'nın elinde tuttuğu toprakların yarısından fazlasında Ukrayna bayrağı bir kez daha gururla dalgalanıyor" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow