hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Biden'dan İsrail'e Refah uyarısı

  Bidendan İsraile Refah uyarısı
  expand
  KAYNAKİHA

  ABD Başkanı Joe Biden, İsrail’in esir müzakereleri devam ederken Refah’a bir operasyon başlatmaması konusunda uyarıda bulunarak, “İsraillilerin büyük bir kara işgali yapmayacağını umuyorum” diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD Başkanı Biden, İsrail’in Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentine düzenlediği saldırılara ilişkin açıklamalarda bulundu. Esir müzakereleri devam ederken Refah’a bir operasyon başlatmaması konusunda İsrail’e uyarıda bulunan Biden, “İsraillilerin büyük bir kara işgali yapmayacağını umuyorum. Benim beklentim bunun gerçekleşmeyeceği yönünde” ifadelerini kullandı.

  "GEÇİCİ BİR ATEŞKES İÇİN HALA UMUTLUYUM"

  İsrail Savunma Kuvvetleri’nin (IDF) Refah'a yönelik planladığı operasyonda İsrail'in sivilleri nasıl koruyacağına dair ABD'ye bir plan sunup sunmadığı sorusunu cevaplayan Biden, “Rehinelerin kurtarılması için geçici bir ateşkes yapılması gerektiğini savundum ve bu konuda çok güçlü hislerim var. Bunun yapılabileceğinden hala umutluyum” şeklinde konuştu.

  Esirlerin arasında ABD’lilerin de olduğunu vurgulayan Biden, “Umudum ve beklentim bu esir anlaşmasını yapacağımız ve ABD’lileri eve getireceğimiz yönünde. Anlaşma şu anda müzakere ediliyor ve bizi nereye götüreceğini göreceğiz” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow