hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Biden'dan Kahramanmaraş merkezli depreme ilişkin açıklama

  Bidendan Kahramanmaraş merkezli depreme ilişkin açıklama
  expand
  KAYNAKİHA

  ABD Başkanı Biden, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan 7.7 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklama yaptı. Biden, "Ekibime, Türkiye ile koordineli olarak durumu yakından takip etmeleri ve gerekli her türlü yardımı sağlamaya devam etmeleri talimatı verdim" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD Başkanı Joe Biden, Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen yıkıcı depreme ilişkin açıklama yaptı. Biden, sosyal medya hesabından yayınladığı paylaşımında, "Türkiye ve Suriye'de meydana gelen depremde yaşanan can kaybı ve yıkım nedeniyle büyük üzüntü duyuyorum. Ekibime, Türkiye ile koordineli olarak durumu yakından takip etmeleri ve gerekli her türlü yardımı sağlamaya devam etmeleri talimatı verdim" ifadelerini kullandı.

  ABD: GEREKLİ HER TÜRLÜ YARDIMI SAĞLAMAYA HAZIRIZ

  ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, 7.7 büyüklüğündeki depremle ilgili açıklama yaparak ABD’nin her türlü yardımı sağlamaya hazır olduğunu belirtti.

  Açıklamada “ABD, bugün Türkiye ve Suriye'de meydana gelen yıkıcı deprem haberlerinden derin endişe duyuyor. Gerekli her türlü yardımı sağlamaya hazırız. Başkan Biden, en çok etkilenenlere yardım etmek adına ABD'nin müdahale seçeneklerini değerlendirmeleri için USAID ve diğer federal hükümet ortaklarına talimat verdi. Türkiye Hükümeti ile koordineli olarak durumu yakından izlemeye devam edeceğiz” denildi.

  USAID, ABD'nin uluslararası kalkınma ajansıdır ve sivil dış yardım ile kalkınma yardımını yönetmekle sorumlu bağımsız bir kuruluştur.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow