Bill Clinton'dan gerilim romanı: Başkan kayıp!

ABD'nin eski başkanı Clinton, ünlü roman yazarı James Patterson ile bir gerilim romanı kaleme aldı. Romanın konusu Türkiye'den Süleyman Cindoruk adlı bir teröristin ABD'ye yönelik siber saldırısı...ABD'nin eski Başkanı Bill Clinton'ın ünlü roman yazarı James Patterson ile birlikte 'Başkan Kayıp' (The President is missing) adlı bir gerilim romanı kaleme aldı. Romanda Türkiye'den Süleyman Cindoruk adlı bir teröristin ABD'ye yönelik siber saldırısı ile mücadele anlatılıyor.
Gerilim türündeki kitabın yayıncıları Alfred A. Knopf ve Little Brown Co tarafından bu hafta yapılan açıklamada kitabın satışlarının sadece Kuzey Amerika'da bir milyonu geçtiği kaydedildi. Haziran ayı başında piyasaya çıkan 500 sayfalık roman haftalarca ABD'de 'En çok satanlar' listesinde yer aldı.

Romanda Türkiye'den Cihadın Çocukları (Sons of Jihad) adlı bir terör örgütünün başı Süleyman Cindoruk’un Amerika’ya yönelik siber saldırısına karşı hayali ABD Başkanı Jonathan Lincoln Duncan'ın mücadelesi anlatılıyor. Yorumcular, kitabın yazarı Clinton'ın başkanlığı dönemi ile roman kahramanı Başkan Duncan kurgusu arasında benzerlikler olduğuna dikkati çekiyor.
1993-2001 yıllarında iki dönem ABD Başkanlığı yapan Clinton’un 2004'te piyasaya çıkan 'Hayatım' (My Life) isimli kurgusal olmayan bir kitabı daha bulunuyor.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS