hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Blinken'dan Mısır ve İsrail temasları: Hamas'tan ABD'ye çağrı geldi...

  Blinkendan Mısır ve İsrail temasları: Hamastan ABDye çağrı geldi...
  expand
  KAYNAKhurriyet.com.tr

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken bugün Mısır ve İsrail'i ziyaret ediyor. Hamas'ın üst düzey yetkilisi Sami Ebu Zuhri ise Blinken'ın Orta Doğu ziyareti öncesinde yaptığı açıklamada, "ABD yönetimini Gazze'ye yönelik savaşı durdurması için İsrail'e baskı yapmaya çağırıyoruz" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu ziyaret ABD'li bakanın 7 Ekim'den bu yana bölgeye yaptığı sekizinci ziyaret olacak.

  ABD'li üst düzey diplomat ayrıca Ürdün ve Katar'ı da ziyaret edecek.

  ABD Dışişleri Bakanlığı'nın programına göre Blinken, İsrail'e gitmeden önce Kahire'de Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El Sisi ile görüşecek, sonrasında İsrail Başbakanı Netanyahu ve Savunma Bakanı Yoav Gallant ile bir araya gelecek.

  Blinkendan Mısır ve İsrail temasları: Hamastan ABDye çağrı geldi...

  HAMAS'TAN ABD'YE “ATEŞKES İÇİN İSRAİL'E BASKI“ ÇAĞRISI

  İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki katliamı devam ediyor. Bölgedeki yoğun saldırılarla masum sivilleri hedef alan İsrail, ateşkes çağrılarını da yanıtsız bırakıyor. Hamas'ın üst düzey yetkilisi Sami Ebu Zuhri ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in Orta Doğu ziyareti öncesinde yaptığı açıklamada, “ABD yönetimini Gazze'ye yönelik savaşı durdurması için İsrail'e baskı yapmaya çağırıyoruz. Hamas hareketi savaşın sona ermesini sağlayacak her türlü girişime olumlu yaklaşmaya hazırdır” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD Dışişleri Bakanı Blinken Orta Doğu turu çerçevesinde Mısır, İsrail, Ürdün ve Katar'ı ziyaret edecek. Blinken'in gerçekleştireceği görüşmelerin ana gündeminde esirlerin serbest bırakılmasını sağlayacak ateşkes anlaşması planı yer alacak. İsrail ile Lübnan arasında yaşanan çatışmaların da masaya yatırılacağı görüşmelerde ayrıca, çatışmaların bölgeye yayılmasının engellenmesi ele alınacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow