hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Boris Johnson veda konuşmasını yaptı

  Boris Johnson veda konuşmasını yaptı
  expand

  Bugün İskoçya'daki Balmoral Malikanesi'nde Kraliçe II. Elizabeth'e istifasını sunacak olan Boris Johnson, Londra’da veda konuşmasını yaparken ülkenin ekonomi açısından zor dönemlerden geçtiğini söyledi ve "Yapabiliriz, bunu atlatacağız ve daha da güçlü çıkacağız" dedi. Konuşmasına "Benden bu kadar millet" diyerek başlayan Johnson, partisine seslenerek Truss'a destek çağrısı yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Boris Johnson, bugün İskoçya'daki Balmoral Malikanesi'nde Kraliçe II. Elizabeth'e istifasını sunacak. Ardından ise parti içinde yapılan oylamada rakibi Rishi Sunak’a karşı galibiyet kazanan Liz Truss, Kraliçe'den yeni hükümeti kurma görevini alacak.

  Başbakanlık konutu "10 Numara"dan ayrılmadan önce veda konuşması yapan Johnson, ülkenin ekonomi açısından zor dönemlerden geçtiğini söyleyerek "Yapabiliriz, bunu atlatacağız ve daha da güçlü çıkacağız" dedi.

  Konuşmasına "Benden bu kadar millet" diyerek başlayan Johnson, partisine seslenerek Truss'a destek çağrısı yaptı.

  İngiltere'deki hayat pahalılığına ve enerji krizine de değinen Johnson, "Eğer Putin İngilizlere şantaj ve zorbalık yaparak kazanabileceğini düşünüyorsa yanılıyordur" ifadesini kullandı.

  BORİS JOHNSON’DAN TRUSS’A TEBRİK MESAJI

  İngiltere’nin eski Başbakanı Boris Johnson, dün sosyal medya hesabından yeni Başbakan Liz Truss’a tebrik mesajı yayınladı.

  Johnson, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda, “Son üç yıldır Muhafazakar Parti'nin lideri olarak hizmet etmekten, yıllardır en büyük çoğunluğu kazanmaktan, Brexit'in yapılmasını sağlamaktan, Avrupa'daki en hızlı aşı dağıtımını yapmak ve Ukrayna'ya hayati destek vermekten gurur duyuyorum. Galibiyetinden dolayı Liz Truss'u tebrik ediyorum. Hayat pahalılığı kriziyle başa çıkmak, partimizi birleştirmek, ülkemizi birleştirmek ve düze sokmak için, çalışmaya devam etmek için doğru planı olduğunu biliyorum” ifadelerine yer verdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow