hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Brezilya'dan bir rekor daha: Dünya Kupası'na en çok katılan kişi seçildi

  Brezilyadan bir rekor daha: Dünya Kupasına en çok katılan kişi seçildi
  expand

  FIFA Dünya Kupası tarihinin en başarılı ülkesi Brezilya'dan bir rekor daha geldi. Brezilyalı diş hekimi Daniel Sbruzzi, Dünya Kupası'na en çok katılan kişi unvanını alarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Guinness Dünya Rekorları, São Paulolu adamın 1982'de İspanya'da düzenlenen turnuva haricinde son 44 yıldaki bütün Dünya Kupası etkinliklerine katıldığını açıkladı.

  75 yaşındaki diş hekimi, bu yıl Katar'da düzenlenen turnuvaya katılarak toplamda 11 kez Dünya Kupası'na gitti.

  Sbruzzi, futbolun ve farklı kültürleri öğrenmenin en büyük tutkuları olduğunu, Dünya Kupası turnuvalarına giderek bu ikisini birleştirdiğini söyledi.

  Brezilyadan bir rekor daha: Dünya Kupasına en çok katılan kişi seçildi

  Kendi kültürünü de beraberinde götürdüğünü söyleyen Sbruzzi, Katar hariç her turnuvada kadın kıyafetleri giydiğini açıkladı. Sbruzzi Katar'daki kıyafet yönetmeliğinin kendisine engel olduğunu, ev sahibi ülkenin kıyafet kurallarına saygı duymak istediği için de bu yıl değişiklik yaptığını açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Independent Türkçe'deki habere göre Sbruzzi, Brezilya'da karnaval zamanında sokak partileri düzenleyen Bloco Vai Quem Quer adlı grubun bir üyesi. Bu grubun bir özelliği de erkeklerin kadın gibi giyinip sokaklarda yürümesi.

  ABD, Kanada ve Meksika'nın ortaklaşa düzenleyeceği 2026 FIFA Dünya Kupası'na katılarak rekorunu geliştirmeyi planladığını da sözlerine ekledi. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow