hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bulgaristan'dan Rusya'ya kötü haber: Yalnızca 6 ayları var!

  Bulgaristandan Rusyaya kötü haber: Yalnızca 6 ayları var
  expand
  KAYNAKİHA

  Bulgaristan, Avrupa Birliği (AB) ile hareket ederek, Rusya plakalı araçların ülkeye girişini ve transit geçişini yasaklayan ülkeler arasına katıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bulgaristan, Avrupa Birliği (AB) ile hareket ederek Rusya plakalı araçların ülkeye girişini ve transit geçişini yasakladı. Bulgaristan, Avrupa Komisyonu’nun 8 Eylül’de yayınladığı yaptırım uygulamaları çerçevesinde, Rusya plakalı araçlara sınırlarını kapatan Almanya, Litvanya, Letonya, Estonya, Polonya, Finlandiya ve AB üyesi olmamasına rağmen Schengen bölgesinin bir parçası olan  Norveç’e katıldı. Rusya’nın diplomatik temsilciliklerine ait araçlar uygulamanın dışında tutulacak.

  Bulgaristan Sınır Polisi Müdürü Anton Zlatanov, Rusya plakalı kamyonlara yönelik uygulanan ülkeye giriş yasağının, şahsi araçları da kapsayacak şekilde genişletildiğini duyurdu. Zlatanov, halihazırda Bulgaristan sınırları içerisinde bulunan Rusya plakalı araç sayısına ilişkin bilgi vermezken, bunların sayısının fazla olmadığını ifade etti.

  SEYAHAT AMACIYLA BİLE GİREMEYECEKLER

  Yeni tedbir çerçevesinde Bulgaristan’da bulunan Rus plakalı araçların en geç 6 ay içerisinde ülkeyi terk etmesi gerekecek. Bu tedbir, Rusya vatandaşlarının şahsi araçlarıyla turistik seyahat amacıyla da olsa ülkeye giremeyecekleri anlamına geliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow