hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Casus balon nedir? Çin casus balonu sonrası Amerika'dan ufo açıklamaları... F-35 uçakları bir cismi vurdu!

  Casus balon nedir Çin casus balonu sonrası Amerikadan ufo açıklamaları... F-35 uçakları bir cismi vurdu
  expand

  Casus balon nedir? sorusu merak ediliyor. Amerika'dan son bir aydır gökyüzüyle ilgili çeşitli haberler geliyor. Çin'in casus balonu krizinden sonra UFO açıklamaları da peş peşe geldi. Peki ama casus balon nedir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Casus balonu nedir? sorgulatması hız kazandı. ABD, "casus balon" nedeniyle 6 Çinli şirketi kara listeye aldığı haberleri gündeme geldi. Peki ama casus balon nedir?


  ABD, Çin ile krize yol açan "casus balon" nedeniyle 6 Çinli şirketi kara listeye aldı. Böylece ihracat kara listesine alınan şirketler için belirlenen ürünlerin ihracatında, yeniden ihracatında veya transferinde özel lisans gereklilikleri aranacak.


  Ayrıca, ABD'li bir yetkiliye göre, Perşembe günü nesnenin ilk kez tespit edilmesinin ardından F-35 savaş uçakları inceleme için gönderildi. Ulusal Güvenlik Konseyi'nin stratejik iletişim koordinatörü John Kirby, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, cismin 40.000 fit yükseklikte uçtuğunu ve "sivil uçuşların güvenliği için makul bir tehdit oluşturduğunu" söyledi.
   

  Casus balon nedir?

  Casus balon başta meteorolojik amaçlar olmak üzere araştırma için kullanılan sivil bir hava aracıdır. Rüzgarla taşınan casus balonunun altında kamera gibi casusluk ekipmanı bulunuyor. Balona takılan ekipman, radar içerebiliyor ve güneş enerjisiyle çalışabiliyor.5 Şub 2023
   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow