hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Charlie Hebdo'nun skandal deprem karikatürüne tepki yağdı

  Charlie Hebdonun skandal deprem karikatürüne tepki yağdı
  expand
  KAYNAKhurriyet.com.tr

  Fransız Charlie Hebdo dergisinin binlerce insanın hayatını kaybettiği Türkiye'nin 10 ilini yıkan depremler hakkındaki paylaştığı karikatür büyük tepki çekti. Derginin yayınladığı karikatürde yıkık binalar çizildi ve üzerine "Tank yollamaya bile gerek yok" yazıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye Pazartesi gününe büyük bir yıkımla başladı. Merkez üssü Kahramanmaraş olan iki büyük deprem, en az 10 ili etkiledi.

  Enkaz altında kalan vatandaşlarımızın kurtarılması için zorlu kış şartlarında çalışmalar devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan 7 gün süreyle 'milli yas' ilan edildiğini duyurdu.

  DÜNYA SEFERBER OLDU, CHARLİE HEBDO YİNE SKANDALA İMZA ATTI

  Türkiye ve Suriye'de binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan deprem için dünyadaki birçok ülke seferberlik başlattı. Türkiye’ye yardım teklif eden ülke sayısı şimdiden 45’i geçti.

  NATO ve AB koordinasyonunda çok sayıda ülke arama kurtarma ekiplerini Türkiye'ye gönderirken Fransız dergi Charlie Hebdo yeni bir skandala imza attı.

  Charlie Hebdonun skandal deprem karikatürüne tepki yağdı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "TANK YOLLAMAYA GEREK YOK"

  Daha önce Müslümanların inançlarına hakaret eden karikatürler yayınlayan Fransız dergisi Charlie Hebdo, Türkiye'de meydana gelen yıkıcı depremle ilgili skandal bir paylaşımda bulundu.

  Dergi yayınladığı çizimde, "Türkiye'de deprem. Tank yollamaya bile gerek yok" ifadelerini kullandı. 

  TEPKİ YAĞDI:'İĞRENÇSİNİZ'

  Derginin çizimine sadece Türkiye'den değil, tüm dünyadan tepki yağdı. Bazı sosyal medya kullanıcıları dergiye 'iğrençsiniz', 'kendinizden utanmalısınız' derken, bazıları da 'insanlık ölmüş' yorumunda bulundu. Depremle dalga geçildiği yorumları da yer aldı.

  CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ KALIN'DAN TEPKİ

  Söz konusu karikatüre Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın sert tepki göstererek ''Modern barbarlar! Kin ve nefretinizde boğulun.'' ifadelerini kullandı.

  İTALYA'YA DA AYNISINI YAPMIŞLARDI

  Charlie Hebdonun skandal deprem karikatürüne tepki yağdı

  Dergi 2016 yılında İtalya'da meydana gelen bir Deprem için de skandal bir çizim yapmış ve depremzedeleri İtalyan makarnalarına benzetmişti.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow