hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CIA başkanı ile Zelenski arasında Kiev'de gizli görüşme

  CIA başkanı ile Zelenski arasında Kievde gizli görüşme
  expand
  KAYNAKhurriyet.com.tr

  Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli Washington Post gazetesinde yer alan haberde CIA Direktörü William J. Burns'ün geçtiğimiz hafta gizlice Kiev'e gittiği ve Ukrayna lideri Zelenski ile sır gibi saklanan bir toplantı gerçekleştirdiği öne sürüldü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  24 Şubat'ta başlayan Ukrayna savaşı neredeyse birinci yılını doldurmak üzere. Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski’nin, ülkesine daha çok silah yardımı yapılmasına yönelik çabaları sonunda meyvelerini vermeye başladı.

  ABD'DEN YENİ DESTEK PAKETİ

  ABD geçtiğimiz günlerde zırhlı araçlar ve hava savunma sistemlerini de içeren toplam 2,5 milyar dolarlık yeni bir paket açıkladı.

  İngiltere, Polonya, Letonya, Litvanya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Hollanda ve Slovakya da dün düzenledikleri bir toplantı ile Kiev'e daha çok destek vereceklerini duyurdular.

  CIA başkanı ile Zelenski arasında Kievde gizli görüşme

  Fransa ve İngiltere halihazırda Ukrayna'ya tank gönderme sözü verirken bugün benzer bir kararın da Almanya'dan gelmesi bekleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ABD HAVA SAVUNMA SİSTEMİ GÖNDERİYOR

  ABD Savunma Bakanlığı, Ukrayna'ya gönderilecek yeni paket içerisinde, 59 Bradley zırhlı araç, 90 Stryker personel taşıyıcı ve Avenger hava savunma sistemlerinin yer aldığını duyurdu.

  Pentagon yeni yardımların, etkisini artıran Rus hava saldırılarını savuşturmaya yardımcı olmasının beklendiğini duyurdu ve ABD’nin şimdiye kadar Ukrayna’ya 26,7 milyar dolarlık destek sağladığı vurgulandı.

  CIA başkanı ile Zelenski arasında Kievde gizli görüşme

  (Fotoğraf/Arşiv: M1A2 muharebe tankı)

  ZELENSKİ İLE CIA ARASINDA GİZLİ GÖRÜŞME

  Ukrayna'ya destek açıklamaları peş peşe gelirken, The Washington Post gazetesi ortaya çok konuşulacak bir iddia attı.

  Gazetenin iddiasına göre, ismi açıklanmayan üst düzey bir ABD'li yetkili CIA Direktörü William J. Burns'ün Ukrayna lideri Zelenski ile gizli bir görüşme gerçekleştirdiğini açıkladı.

  GEÇTİĞİMİZ HAFTA GİZLİCE KİEV'E GİTTİ, RUSYA'YA İLİŞKİN İSTİHBARATLARI ANLATTI

  Gazete Burns'ün geçtiğimiz hafta gizlice Kiev'e gittiğini yazdı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Burns burada Ukraynalı lider ile Rusya'nın bundan sonra atacağı adımlar ve planladığı saldırılara ilişkin ABD istihbaratlarını paylaştı.

  Sır gibi saklanan toplantıda Zelenski, ABD ve Batı'dan gelen yardımlarla ilgili endişelerini paylaştı. Burns ABD'nin desteklerini sürdürmeyi planladığını belirtti ancak bir noktada bu yardımların zorlaşacağını vurguladı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow