hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cinsel tacizle suçlanan Kevin Spacey tutuksuz yargılanacak

  Cinsel tacizle suçlanan Kevin Spacey tutuksuz yargılanacak
  expand

  Oscar ödüllü aktör Kevin Spacey, hakkındaki cinsel taciz suçlamalarından gelecek yıl yargılanacak. Londra'daki ceza mahkemesi, Amerikalı oyuncunun tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ünlü aktör Kevin Spacey, 2005 ile 2013 yılları arasında gerçekleştiği iddia edilen taciz olaylarıyla ilgili ikinci kez hakim karşısına çıktı. 62 yaşındaki Amerikalı aktör, kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti.

  Spacey, İngiltere'de dört erkeğe cinsel tacizde bulunmak, bir erkekle zorla cinsel ilişkiye girmekle suçlanıyor.

  NTV'de yer alan habere göre Mahkeme, yargılamanın gelecek yıl 6 Haziran'da başlamasına karar verdi. Spacey tutuksuz yargılanacak.

  ÜÇ ERKEK TARAFINDAN SUÇLANDI

  Londra'da ilk kez geçen ay hakim karşısına çıkan ve beş ayrı cinsel suçtan yargılanan ünlü oyuncu, kefaletle serbest bırakılmıştı.

  Spacey, dört cinsel istismar ve bir kişiyle rızası olmadan cinsel ilişkiye girmekle suçlanıyor.

  İddia edilen suçlamaların, 2005-2013 döneminde Londra ve Gloucestershire'da gerçekleştiği ve şikayetlerin şu anda 30'lu ve 40'lı yaşlarında olan üç erkek tarafından yapıldığı belirtildi.

  "MASUMİYETİMİ KANITLAYACAĞIMA EMİNİM"

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Spacey, polisin soruşturma başlatmasının ardından mayıs ayında ABC kanalına yaptığı açıklamada, "En kısa sürede İngiltere'de gönüllü olarak mahkemeye çıkacağım ve kendimi bu suçlamalara karşı savunacağım. Masumiyetimi kanıtlayacağıma eminim" demişti.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow