hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gazze diplomasisi: Filistin'i tanıyın!

  Cumhurbaşkanı Erdoğandan Gazze diplomasisi: Filistini tanıyın
  expand
  KAYNAKİHA

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazze diplomasisi devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan İrlanda Başbakanı Harris ile telefonda görüştü. Görüşmede iki ülke ilişkileri, İsrail'in Filistin'e saldırıları, Gazze'ye yardım faaliyetleri ele alındı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, İrlanda Başbakanı Harris ile telefonda görüştü. Görüşmede iki ülke ilişkileri, İsrail'in Filistin'e saldırıları, Gazze'ye yardım faaliyetleri ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İrlanda'nın Filistin'i devlet olarak tanımasını takdirle karşıladığını, bunun bölgede barışın tesisi ve iki devletli çözüm çabalarına güç katacağını belirtti.

  GÜNDEM GAZZE

  İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İrlanda Başbakanı Simon Harris ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Türkiye ve İrlanda ilişkileri, İsrail’in Filistin’de uyguladığı sistematik saldırılar, Gazze’ye yönelik yardım faaliyetleri ile küresel ve bölgesel konular ele alındı. Görüşmede İrlanda’nın Filistin’i devlet olarak tanımasını takdirle karşıladığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hamlenin bölgede barış ve adaletin tesisi ile iki devletli çözüm çabalarına güç katacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, adil ve kalıcı çözüm için İsrail’i uluslararası hukuka uymaya zorlayıcı adımların şart olduğunu ve hep birlikte barış vizyonunu canlı tutmak gerektiğini söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ERDOĞAN'DAN MELONİ'YE: FİLİSTİN'İ TANIYIN

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Başbakanı Giorgia Meloni ile bir telefonda görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Meloni'ye Filistin Devleti'ni tanıyarak adil duruşa katılmasını temenni ettiğini söyledi.

   Erdoğan, Meloni'ye İtalya'nın da İspanya, İrlanda ve Norveç gibi tarihin doğru tarafında yer almasını, Filistin Devleti'ni tanıyarak adil duruşa katılmasını temenni ettiğini söyledi.

  NORVEÇ BAŞBAKANI STORE İLE GÖRÜŞME

  İletişim Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, “Görüşmede, Türkiye ile Norveç ilişkileri, İsrail’in Gazze başta olmak üzere Filistin topraklarında gerçekleştirdiği katliamlar ile küresel ve bölgesel gelişmeler ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, İsrail’in pervasız ve uluslararası hukuku hiçe sayan saldırılarının durdurulması ve bölgede kalıcı barış için çabaların artırılmasının gerekli olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Norveç’in Filistin’i tanıma kararının bölgede sürdürülebilir barışa, huzura, adalete ve iki devletli çözüm vizyonuna katkı sağladığını söylerken bu isabetli adımları ile süreç boyunca kararlı davranışlarından ötürü Norveç hükümetini tebrik etti” denildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow