hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Danimarka Başbakanı saldırının ardından kamu önünde

  KAYNAKCNN TÜRK

  Geçtiğimiz günlerde sokak ortasında bir kişinin saldırısına uğrayan Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, ilk kez kamuoyunun önüne çıktı. Frederiksen "Henüz tam olarak kendimde değilim" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Geçtiğimiz günlerde, Danimarka'nın başkenti Kopenhag’da saldırıya uğrayan Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, olayın ardından ilk kez halkın karşısına çıktı.

  Danimarka Başbakanı saldırının ardından kamu önünde

  Saldırıdan etkilendiğini dile getiren Danimarka Başbakanı ekledi:

  "Kendimi iyi hissediyorum ama henüz tam olarak kendimde değilim. Ama iyi olma yolunda ilerliyorum."

  Tüm dikkatini ülkesine verdiğini belirten Başbakan, kendisini ihmal ettiğini söyledi:

  "Size bakmakla, çok zor bir durumda olan ülkemize bakmakla çok meşguldüm ama belki de kendime bakma konusunda o kadar iyi değilim." 

  Danimarka Başbakanı yolda yürürken, ters yönden gelen bir erkek omzuna sert bir darbe indirerek Frederiksen'in yere düşmesine neden olmuştu. Başkent Kopenhag’daki Kultorvet Meydanı'nda gerçekleşen saldırının ardından bir süre kendine gelemeyen Başbakan, boynunu incitmişti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Slovakya Başbakanı Robert Fico da 15 Mayıs’ta Handlova kasabasında bir kültür merkezinin önünde halka selamlaştığı sırada silahlı saldırıya uğramış, ağır yaralanarak hastaneye kaldırılmıştı. İyileşen Fico saldırganı affetmiş, saldırıdan muhalefeti suçlamıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow