hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dendias yine Türkiye'yi hedef aldı

  Dendias yine Türkiyeyi hedef aldı
  expand

  Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Ankara ziyaretinin ardından dün Atina’ya geçen Fransız mevkidaşı Catherine Colonna ile görüşmesinden sonra Türkiye aleyhine çok sert açıklamalar yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dendias “Türkiye, Osmanlı İmparatorluğu’nu yeniden canlandırmak istiyor. Türkiye’nin eşi duyulmamış açıklamalarını ve icraatını kınıyoruz. Tarihimizde çok daha ciddi tehditlere karşı koyabildik. Yeni Osmanlı dayılıklarını (kabadayılıklarını) reddediyoruz. Türkçe kökenli ‘dayılık’ kelimesini kullanmam, ne demek istediğimin açık bir şekilde anlaşılması içindir. Bu heyezana sürüklenmeyeceğiz” dedi.

  Hürriyet'te yer alan habere göre Yunan bakan, “Türk yetkililer hemen her gün, Yunan halkının ve Yunan hükümetinin aleyhinde mantık dışı açıklamalar yapıyorlar. Yunan adalarını Türklere aitmiş gibi gösteren haritalar ortaya çıkıyor. Bu adaların ‘Yunan işgali’ altında olduklarına, bir gece ansızın gelebileceklerine dair açıklamalar yapılıyor. Daha dün de Yunanistan’ın, Türkiye’nin dengi olmadığı ve muhatap sayılmadığı söylendi” şeklinde konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow